Kukuřično–kokosová chowder polévka

Doba přípravy:
Počet porcí: 2–4
Kukuřično-kokosová chowder polévka  Foto:
Kukuřično-kokosová chowder polévka
Foto: kuchařka Přirozeně

Chowder je oblíbená krémová polévka, která se připravuje hlavně v Americe a v Kanadě. Existuje v mnoha variantách, obvykle nechybí kukuřice nebo další druhy zeleniny, často se vaří s rybou nebo mořskými plody. Zkuste třeba tento veganský recept s příchutí šafránu.

Suroviny
kokosový olej 1 lžíce
kukuřičné klasy – zrna vyloupaná a omytá (nebo mražená kukuřice) 2 ks
nadrobno nakrájená cibule 1 ks
nadrobno nakrájená červená paprika 1 ks
kokosové mléko 1 plechovka (400 ml)
zeleninový vývar 400 ml
špetka šafránových nitek
uzená mletá paprika 1 lžička
sůl a čerstvě namletý pepř
nasekaná pažitka na ozdobu
Postup
1

Na středním plameni rozpusťte v hrnci kokosový olej a jemně poduste kukuřici, cibuli a papriku, až budou doměkka a dozlatova.

2

Odstavte z tepla a přendejte do mixéru. Přidejte kokosové mléko, zeleninový vývar a koření a jemně rozmixujte v pulzním režimu, aby byla polévka krémová, ale zůstaly v ní nějaké kousky.

3

Dochuťte podle chuti solí a pepřem, před podáváním ohřejte na pár minut v hrnci a ozdobte posekanou pažitkou.

Kukuřično-kokosová chowder polévka  Foto: Kukuřično-kokosová chowder polévka; foto: kuchařka Přirozeně

Přirozeně

Přirozeně Foto:

Xochi Balfourová

Cesta ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu.

Pokud jste někdy pocítili, jak vás pohlcuje dnešní hektická doba a zase jste sáhli po dvojitém espressu v chabé naději, že zítra bude líp, zkuste se tentokrát vydat novou cestou. Xochi Balfourová ve své knize ukazuje, jak lze naslouchat vlastnímu tělu, zpomalit a bez drastických očistných kúr či diet nalézt vyrovnanější a celistvější způsob života.

Její recepty jsou přirozeně bezlepkové a bezlaktózové, z velké části založené na rostlinné stravě. Neodmítá maso, ale nabízí dostatek pestrých pokrmů i bez něj.

Kniha Přirozeně ovšem není jen krásnou kuchařkou plnou receptů na zdravá a lahodná jídla. Xochi, která svůj život zasvětila naturopatii, se v ní věnuje také výrobě domácí kosmetiky, aromaterapii, vztahům člověka k sobě samému i k druhým lidem – zkrátka všemu, co potřebujeme, abychom našli rovnováhu, získali energii a posílili své zdraví.

Vydalo nakladatelství Jota, doporučená cena 398 Kč

Uložit

Uložit

Videa

reklama

reklama