Krevetové Pad Thai

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Krevetové Pad Thai  Foto:
Krevetové Pad Thai
Foto: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE

Vyzkoušejte klasický thajský pokrm s krevetami podle receptu šéfkuchaře Lukáše Želechovského z vyhlášené resteaurace Budha Bar.

Seznamte se: Lukáš Želechovský

 

Lukáš Želechovský Foto:

Šéfkuchař pražského Buddha Baru, který propadl kouzlu asijské gastronomie i kultury, která ho stále baví a překvapuje něčím novým. Učil se od japonských a indonéských kuchařů, kteří mu otevřeli cesty do jiného světa. Jeden rok strávil ve Střední Americe, kde pracoval s exotickými surovinami. V jeho jídlech se odráží chuť přijímat výzvy a experimentovat.

Proč máš rád krevety?

Krevety jsou super. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, péct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citronem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborami, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno.

Kde jsi se s nimi poprvé setkal?

Kdy jsem se s nimi poprvé setkal nevím, už to nějaký čas bude, ale zamiloval jsem si je a jsem rád, že se s nimi setkávám nadále.

Suroviny
limetka k podávání
Omáčka:
tamarindová pasta 150 g (nebo 200 g čerstvého tamarindu)
kokosové mléko 150 g
palmový cukr 150 g
rybí omáčka 70 g
sladká mletá paprika 10 g
Nudle:
červená cibule 80 g
široké rýžové nudle, namočené 600 g
krevety 400 g
sójové klíčky 120 g
vejce 4 ks
arašídy 80 g
jarní cibulka 80 g
Postup
1

Všechny suroviny na omáčku svařte na mírném ohni 5 minut a nechte vychladnout.

2

Rýžové nudle namočte do studené vody 1 hodinu před přípravou. Krevety vyloupejte z krunýřů a vyjměte střívka. Očištěnou červenou cibuli a jarní cibulku nakrájejte podélně na nudličky.

3

Do rozpálené pánve nalijte rostlinný olej a vyklepněte vejce, které nechte smažit. Pomocí vařečky smažené vejce rozmíchejte, přidejte krevety a restujte 2 minuty. Do pánve vhoďte scezené nudle spolu s 400 ml tamarindové omáčky. Směs dobře promíchejte a přidejte nakrájenou červenou cibuli.

4

Nudle podávejte ozdobené limetou, jarní cibulkou, sójovými klíčky a posypané nahrubo drcenými arašídy.

Krevetové Pad Thai 3 Foto:

Krevetové Pad Thai  Foto:

Krevetové Pad Thai, foto: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE

Další recepty na krevety od špičkových šéfkuchařů najdete v letním čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Článek

Prima FRESH léto 2015  Foto:

Užijte si léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Uteklo to jako jarní deště a právě vychází zbrusu nové letní číslo časopisu Prima Fresh, které je plné skvělých receptů a nápadů, jak si užít léto.
Videa

reklama

reklama