Krémový koláč s malinami naloženými v sherry

Doba přípravy:
Počet porcí: 8–10
Krémový koláč s malinami naloženými v sherry Foto:
Krémový koláč s malinami naloženými v sherry
Foto: profimedia.cz

Pokud chcete tento koláč připravit i dětem, stačí nepřidat na konci na jejich porci maliny naložené v sherry. A nebo si jich nechte pár stranou a dětem ozdobte dort pouze malinami s cukrem.

Suroviny
Na těsto:
máslo 150 g
Na náplň:
máslo 230 g
mleté mandle 100 g
mleté vlašské ořechy 100 g
vejce 5 ks
čerstvé maliny 200 g
sherry 100 ml
cukr krupice 1 lžíce
Postup
1

Těsto: Mouku a špetku soli prosijte do mísy hnětače. Přidejte studené máslo a prsty je vmasírujte do mouky, nebo pusťte hnětač a počkejte, dokud směs nedostane konsistenci hrubé strouhanky.

2

Přidejte žloutek a 10–15 ml studené vody a tupými noži hněťte, až vznikne hladké těsto. Zabalte je fólie a dejte na 30 minut do lednice.

3

Těsto vyválejte a vložte do vymazané a vysypané koláčové formy 28 cm v průměru. Odřízněte přečnívající okraje a vtlačte těsto do koutů a nahoru po stěnách obvodu, aby se mohlo podél nich zvedat. Dejte na 10 minut do lednice.

4

Náplň: Vyšlehejte změklé máslo do lehké pěny. Přidejte moučkový cukr, mandle, ořechy a mouku a vyšlehejte. Postupně přidávejte vejce.

5

Přeneste náplň na těsto. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi 30 minut, dokud nebude koláč dozlatova. Vyndejte z trouby a nechte vychladnout.

6

Do mísy dejte maliny a přelijte je sherry a posypte krupicovým cukrem. Velmi opatrně promíchejte. Na koláč je dejte těsně před podáváním.

Krémový koláč s malinami naloženými v sherry Foto:

Krémový koláč s malinami naloženými v sherry, foto: Profimedia.cz

Videa

reklama

reklama