Krémová zeleninová polévka

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Krémová zeleninová polévka Foto:
Krémová zeleninová polévka
Foto: Na Talířek.cz - Petra Novotná

Tahle polévka vás zachrání ve chvílích, kdy máte v lednici poslední kousky zeleniny a ve spíži jen pár brambor. Je bez lepku (pokud nepřidáte těstoviny), přitom tak hustá, že v ní stojí lžíce a ještě ke všemu vás zahřeje až přijdete zmrzlí z venku.

Suroviny
máslo 1 lžíce
cibule
mrkev 2 ks
střední brambory 2 ks
mražená kukuřice
mražený hrášek
pórek 1/2 ks
řapíkatý celer
česnek 1 stroužek
voda 800 ml
majoránka, petržel,... 1 špetka
pohanková mouka 2 lžíce
brokolice (nemusí být)
těstoviny (nemusí být)
Postup
1

Všechnu zeleninu nakrájejte na drobnější kousky. Na lžíci másla opečte nadrobno nakrájenou cibulku a pak přihoďte všechnu zbylou zeleninu včetně brambor, kukuřice a hrášku.

2

Zalijte vodou. Osolte, opepřete, přikryjte pokličkou a nechte povařit dokud zelenina (hlavně brambory) úplně nezměkne.

3

Přidejte stroužek česneku, všechny vaše oblíbené bylinky a dvě lžíce pohankové krupice. Vařte, dokud polévka úplně nezhoustne.

4

Pokud chcete polévku extra sytou, můžete přidat i těstoviny nebo polévku ozdobit opečenou slaninkou. Pak vám polévka poslouží jako hlavní jídlo nebo opravdu hodně vydatná večeře.

Krémová zeleninová polévka Foto: Krémová zeleninová polévka, foto: Na Talířek.cz - Petra Novotná

Na talířek.cz Foto: Co si dáme na talířek?

Jmenuji se Petra, jsem Ambassador ve společnosti Jamie Oliver Food Revolution a se svojí dcerou Lindou vám chci ukázat, že vaření s dětmi může být skvělá zábava. Pojďme děti přirozeně naučit jíst dobře, poznat kvalitní suroviny, nestresovat je tím, co můžou a nemůžou, a hlavně se naučme užít si společný čas v kuchyni.

Na našem společném blogu Natalířek.cz najdete recepty, videa, postřehy a tipy, které vám snad přinesou tu správnou inspiraci pro vaření s dětmi a pro děti.

Videa

reklama

reklama