Krémová kokosová kaše

Doba přípravy:
Počet porcí: 1
Krémová kokosová kaše  Foto:
Krémová kokosová kaše
Foto: Lahodně s Ellou

Tato ovesná kaše je lahodná a krémová a přitom výživná. Je to rychlá snídaně, která vás díky všem živinám naplní energií na několik hodin dopředu. Kromě mandlí a rozinek můžete kaši doplnit surovým medem a čerstvým ovocem.

Suroviny
Mandlové máslo:
mandle 2 hrnky (400 g)
špetka soli
Kaše:
ovesné vločky 1/3 hrnku (40 g)
kokosové mléko 3–4 lžíce
nakrájený banán 1 ks
mandlové máslo 1 lžíce
kokosový olej 1 lžíce
plná hrst mandlí
plná hrst rozinek
Postup
1

Nejprve si připravte mandlové máslo (uvedené množství stačí na jednu velkou sklenici). Předehřejte troubu na 200 stupňů (horkovzdušnou na 180). Mandle pečte asi 10 minut, potom je vyndejte z trouby a nechte pár minut vychladnout. Vložte oříšky do robotu a mixujte je asi 15 minut, dokud nejsou zcela jemné a krémové. Během mixování občas seškrabejte oříšky ze stěn robotu. Hotové máslo skladujte ve vakuově uzavřené nádobě při pokojové teplotě zhruba týden.

2

Nasypte ovesné vločky do pánve s 2/3 hrnku (200 ml) vody, kokosovým mlékem a polovinou nakrájeného banánu.

3

Celou směs vařte na mírném ohni asi 10 minut, dokud se nevstřebá všechna voda. Poté do ní vmíchejte mandlové máslo a kokosový olej a vařte další jednu nebo dvě minuty, dokud se v kaši zcela nerozpustí.

4

Mezitím nasypte mandle do kuchyňského robotu a přerušovaně mixujte asi 30 sekund tak, aby byly mandle pouze nahrubo nasekané. Nasypte je na pánev a pražte několik minut dokřupava.

5

Uvařenou kaši přelijte do misky a přidejte zbytek banánu, rozinky a opražené mandle, případně dozdobte čerstvým ovocem.

6

Prima tip: Pokud ráno pospícháte, můžete nechat vločky namáčet přes noc a potom je ráno jenom rychle povařit s kokosovým mlékem. Stačí vařit asi 2 minuty, protože oves už bude měkký a nebude potřebovat svou normální dobu na přípravu.

Krémová kokosová kaše  Foto: Krémová kokosová kaše , Foto: Lahodně s Ellou

LAHODNĚ S ELLOU

ÚŽASNÉ PŘÍSADY A NEUVĚŘITELNÁ JÍDLA, KTERÁ BUDE VAŠE TĚLO MILOVAT

Lahodně s Ellou Foto:

Ella Woodward

Lahodně s Ellou je zcela revoluční kuchařka. Je určena pro všechny, kteří se rádi dobře a zdravě najedí. Najdete v ní řadu výborných dezertů, rychlých jídel do ruky, lahodných dipů, pestrých salátů a samozřejmě lehkých hlavních jídel. Pokrmy z nich jsou jednoduché na přípravu a hlavně chutné. Příznivce zdravého životního stylu tak potěší přes sto originálních a zdravých receptů zpracovaných krok po kroku.

Filozofie Elly je vařit úžasná jídla, která si vaše tělo prostě zamiluje. Inspiraci Ella čerpá ze svých vlastních zkušeností a poznatků, které jí pomohly ke zlepšení zdraví. O tuto unikátní knihu byl mezi vyznavači zdravého životního stylu takový zájem, že v rodné Británii vyšlo již šest dotisků, v Čechách právě vyšlo druhé vydání.

Vydalo nakladatelství Omega.

Videa

reklama

reklama