Kouzelné retro dezerty: Pařížské banánky

Doba přípravy:
Počet porcí: 8–12
Pařížské banánky Foto:
Pařížské banánky
Foto: Marek Kučera

Křehké těsto s oříšky, hebký krém, kabátek z čokolády… tenhle delikátní kousek umí potěšit, a to už po desítky let!

Další recepty na báječné retro dezerty najdete v jarním čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Článek

Jarní číslo časopisu Prima FRESH  Foto:

Zažijte dokonalé jarní probuzení s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Jarní číslo časopisu prima FRESH je nabité svěžími, zelenými a křupavými recepty, které vám zpříjemní celou jarní sezonu. Nechybí ani inspirace pro ty, co milují sladké!...
Suroviny
vejce 1 ks
umleté vlašské ořechy 100 g
hladká mouka 1 lžíce
hotová čokoládová poleva 1 ks
Krém:
vejce 1 ks
holandské kakao 10 g
máslo 80 g
Postup
1

Troubu předehřejte na 150 °C a plech vyložte papírem na pečení. V míse promíchejte přísady na těsto a naplňte jím cukrářský (nebo silnější plastový) sáček. Násadou (nebo odstřiženým rohem) stříkejte na plech požadované tvary, obvykle zahnuté rohlíčky. Vložte do trouby a pečte do světle hnědé barvy, asi 20 minut. Těsto by po upečení mělo zůstat pružné. Banánky sejměte z plechu a nechte je vychladnout.

2

Na krém dejte vejce, cukr a kakao do ohnivzdorné misky, kterou postavte na kastrol s mírně vroucí vodou tak, aby se dno misky nedotýkalo hladiny vody. Suroviny ušlehejte elektrickými metlami na hladký krém, nechte ho trochu vychladnout a zašlehejte do něj máslo. Pak ho dejte vychladit.

3

Cukrářským sáčkem nastříkejte krém na těsto, pracujte rychle, aby krém neměkl a nestékal. Pak dejte banánky opět vychladit, případně dejte na chvíli do mrazáku. Rozehřejte si polevu a vychlazené rohlíčky v ní rychle namáčejte, když jsou hodně studené, poleva ihned ztuhne a bude hezky držet.

Článek

Žloutkové věnečky Foto:

10 receptů na nejoblíbenější české retro moučníky a dezerty

I když jsme si v posledních letech oblíbili světové dezerty jako je třeba cheesecake, brownies nebo tiramisu, stále mají v našich srdcích své stálé místo oblíbené české...
Videa

reklama

reklama