Koprová dijonská hořčice

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 sklenice (250 ml)
Koprová dijonská hořčice  Foto:
Koprová dijonská hořčice
Foto: David Turecký pro Naložto

Výhodou domácí hořčice je, že si ji můžete připravit přesně tak ostrou a hrubě mletou, jak chcete. V kombinaci s koprem tvoří perfektní doprovod lososu i ostatním lososovitým rybám (třeba pstruhovi) anebo bílým klobáskám.

Suroviny
hořčičná semínka 100 g
žloutek z bio vejce 1 ks
kapary 1 lžíce
vinný ocet 2 lžíce
med 1 lžíce
špetka soli
špetka kajenského pepře
čerstvý kopr 1/4 hrsti
Postup
1

Ve větší nádobě rozmixujte hořčičná semínka, žloutek a kapary, přilijte vinný ocet a med. Šlehejte, až vznikne emulze. Osolte a opepřete.

2

Čerstvý kopr nasekejte najemno a vmíchejte do vzniklé hořčice, uzavřete ve sklenicích se šroubovým uzávěrem a uložte do lednice.

Koprová dijonská hořčice  Foto: Koprová dijonská hořčice; foto: David Turecký pro Naložto

Nalož to!

Naložto Foto:

Daniela Turecká pracuje jako produkční při focení (mj. i kuchařek) a před více než dvěma lety propadla nakládání. Od té doby naložila mnoho hermelínů, zeleniny, bylinek a jiných pochutin. Neustále zkoumá nové kombinace chutí a vůní a hledá krásné sklenice. Nedá dopustit na kvalitní a tradiční sklo na nakládání a zavařování od prověřených britských značek. Mezi její nejoblíbenější patří tradiční značka Kilner, záruka kvality krásná na pohled i praktická při používání.

Objevené poklady prodává v e-shopu Nalož to spolu s dekorativním sortimentem pro nakládání a zavařování. Při e-shopu funguje i blog, kde se dělí o své recepty na dochucovadla, která si v praktickém balení můžete vzít kamkoliv, a také o tipy, jak sklenice využít, když se vám zrovna nechce vařit. I obyčejná sklenice se může stát hvězdou vaší kuchyně!

Pokud jste i vy propadli nakládání do skla, můžete se dokonce těšit i na speciální kuchařku, plnou dobře naložených receptů, inspirací a nápadů, kterou Daniela právě chystá k vydání…

Více na www.naloz-to.cz

Další originální recepty na domácí nakládání najdete v letním čísle časopisu Prima FRESH, které je v prodeji od 8. 6.:

Článek

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto:

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH je v prodeji již 8. června a těšit se můžete na pořádnou porci prázdninové inspirace!
Videa

reklama

reklama