Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem

Doba přípravy:
Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem Foto:
Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem
Foto: isifa.com

Tyto koláčky jsou výborné jako předkrm, zvláště máte-li rádi cibuli. Pečením červená cibule zkaramelizuje a získá neuvěřitelně plnou nasládlou chuť, kterou skvěle doplní výrazný kozí sýr.

Suroviny
listové těsto 1 balení
máslo 20 g
velké červené cibule nakrájené na tenko 4 ks
hnědý cukr 1 lžička
bílé žampiony, nakrájené na tenko 200 g
česnek, najemno nasekaný 1 stroužek
čerstvá petrželka, najemno nasekaná 1 hrst
měkký kozí sýr 100 g
sůl
čerstvě mletý černý pepř
Postup
1

Košíčky: do formiček vložte listové těsto a pomocí vidličky je dobře namačkejte na dno. Těsto vyložte pečicím papírem a formy vysypte fazolemi. Pečte 15 minut v troubě na 200 °C, potom vyndejte fazole a papír a pečte dalších 5–10 minut. Ujistěte se, že je těsto úplně propečené.

2

Náplň: v pánvi rozehřejte 15 ml oleje a polovinu másla. Přidejte cibuli, přikryjte pánev pokličkou a asi 15 minut vařte na mírném plameni. Občas promíchejte. Sundejte pokličku, přidejte hnědý cukr a nechte vařit, dokud cibule nezačne karamelizovat. Přidejte balzamiko a sójovou omáčku a nechte vařit, dokud se tekutina nevypaří. Dochuťte solí a pepřem.

3

V jiné pánvi rozpalte 30 ml olivového oleje a zbytek másla. Přidejte houby a česnek a opékejte asi 6 minut, dokud houby nezačnou hezky hnědnout. Potom je přidejte spolu s petrželkou k cibuli.

4

Košíčky naplňte směsí, navrch každého položte dvě kolečka kozího sýra a pokapejte zbytkem olivového oleje. Koláčky pečte asi 5–8 minut, dokud sýr nezačne hnědnout.

Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem Foto: isifa.com

Koláčky s červenou cibulí a kozím sýrem, foto: isifa.com

Videa

reklama

reklama