Koláč z riccoty a černých třešní

Doba přípravy:
Počet porcí: 14
Koláč z riccoty a černých třešní Foto:
Koláč z riccoty a černých třešní
Foto: isifa.com

Další varianta oblíbeného cheesecaku má základ z čerstvé riccoty. Výraznou chuť mu dodají neobvyklé černé třešně naložené v hustém sirupu.

Suroviny
korpus:
cukr 125 ml
nastrouhaná citronová kůra 10 ml
sůl 2 ml
studené máslo nakrájené na kostičky 125 g
vejce pokojové teploty 2 ks
náplň:
riccota 500 g
tvaroh 125 g
nastrouhaná citronová kůra 4 ml
prosetý kukuřičný škrob 15 ml
vanilková esence 5 ml
cukr 125 ml
vejce pokojové teploty 2 ks
poleva:
vypeckované černé třešně v sirupu 1 plechovka (425g)
cukr 45 ml
kukuřičný škrob 10–15 ml
Postup
1

Korpus:

Předehřejte troubu na 160 °C. Promíchejte mouku, cukr, citronovou kůru, sůl a kypřicí prášek. Přidejte máslo a zapracujte je (nebo promíchejte v hnětači), dokud nevzniknou malé hrudky. Přidejte vejce a hněťte, dokud nedosáhnete vlhkého těsta. Potom shrňte těsto do koule a rozválejte ho.

Těsto prsty dobře natlačte do základny a okrajů vymazané dortové formy s vyjímatelným dnem (průměr 22 cm). Během přípravy náplně nechte vychladit.

2

Náplň:

Dohladka vyšlehejte riccotu a tvaroh. Přidejte citronovou kůru, škrob, skořici, vanilku, cukr a vejce a důkladně našlehejte.

Směs naneste na korpus a pečte asi 1 hodinu, dokud není koláč propečený. Pak jej vyjměte z trouby a nechte zchladnout na pokojovou teplotu.

3

Poleva:

Zceďte třešně, ale sirup uschovejte. Do sirupu přidejte vodu tak, abyste získali 250 ml ředěného sirupu. Sirup zahřejte, smíchejte s cukrem a uveďte do varu. Škrob smíchejte s trochou vody na kašičku a přidejte trochu horkého sirupu. Dobře promíchejte, vylijte zpátky do hrnce se šťávou a za stálého míchání opět zahřejte. Uveďte do varu. Nechte pobublávat jednu, dvě minuty, dokud šťáva nezhoustne. Přidejte do hrnce třešně a opět přiveďte k varu. Sundejte z plotny a zchlaďte.

Lžící opatrně naneste třešňovou směs na koláč a nechte zchladnout na pokojovou teplotu, než ho dáte do lednice vychladit.

Videa

reklama

reklama