Kokosové palačinky s malinami

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kokosové palačinky s malinami  Foto:
Kokosové palačinky s malinami
Foto: Dnes napeču!

Palačinky jako dezert v sobě mají cosi dekadentního. Očekáváme, že až vyzkoušíte tyhle, zařadíte je rovnou do menu víkendových brunchů, sladkých večeří a ano, také těch svačin. Nám se to totiž po jejich ochutnání stalo.

Další báječné jarní dezerty najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Jarní číslo časopisu Prima FRESH  Foto:

Užijte si krásné jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Jarní číslo časopisu Prima FRESH plné nových, svěžích receptů, které je radost vařit, najdete v prodeji již od 8. března.
Suroviny
Těsto:
mléko 400 ml
vejce 2 ks
špetka soli
strouhaný kokos 30 g
rostlinný olej na smažení
Náplň:
ricotta 200 g
strouhaný kokos 2 lžíce
cukr moučka 1 lžíce
vanilkový cukr 1 sáček
maliny 200 g + na ozdobu
Dokončení:
kokosové hoblinky 40 g
Postup
1

Mléko smíchejte s vejci, špetkou soli, prosátými moukami a kokosem. Vyšlehejte hladké těsto a nechte ho při pokojové teplotě zhruba 30 minut odpočívat.

2

Pánev vymažte trochou oleje, dobře to jde polovinou brambory namočené v oleji. Rozehřejte ji a na střední teplotě opečte tenké palačinky.

3

Ricottu smíchejte s jogurtem, kokosem, ochuťte oběma cukry a pár rozmačkanými malinami. Palačinky potřete náplní, posypte trochou malin a stočte. Rozdělte na talířky, pocukrujte, posypte kokosovými hoblinkami a ozdobte malinami.

Kokosové palačinky s malinami  Foto: Kokosové palačinky s malinami; foto: Dnes napeču!

Dnes napeču! Foto:

Dnes napeču!

Pavlína Berzsiová

Více než 200 receptů na moučníky z trouby

Cukrářka, kterou možná znáte z knihy Dnes nepeču! plné nepečených dobrot, tentokrát pro změnu radí zapnout troubu a upéct rodině či přátelům něco skutečně chutného. Příležitostí, kdy si vychutnat vynikající koláče, buchty, koblížky, dorty, rolády, sušenky, tyčinky i brownies, je spousta. Kromě toho pro vás Pavlína vybrala recepty ze sešitu své babičky, prozradí vám, co peče na Velikonoce a Vánoce, co radí kamarádkám, které nemají moc času, nebo co zkouší nového. Kniha je plná lákavých fotografií, přehledných receptů, rad, jak co nepokazit nebo napravit, a obměn, které vás jistě povzbudí k experimentům s novými chutěmi i tvary moučníků.

Článek

Palačinky plněné jablky ve slaném karamelu Foto:

Vyzkoušejte báječné recepty na sladké i slané palačinky

Pro přípravu samotných palačinek je potřeba minimum surovin, a přesto z nich snadno vykouzlíte výborné jídlo, na kterém si pochutnají děti i dospělí.
Videa

reklama

reklama