Kokosové lívance s limetkovým sirupem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kokosové lívance s limetkovým sirupem Foto:
Kokosové lívance s limetkovým sirupem
Foto: Kublanka.cz

Vyzkoušejte recept na kokosové lívance s mangem z kuchařky Gordona Ramseyho „Home Cooking“.

Suroviny
sušený kokos 95 g
kypřicí prášek 1,5 lžičky
vejce 1 ks
kokosové mléko 240 ml
med 1 lžíce
zralé mango 1 ks
Limetkový sirup:
voda 160 ml
limetka 4 ks
Postup
1

Sušený kokos dejte do mixéru a rozmixujte ho na moučku (cca 1 minuta). K rozmixovanému kokosu přidejte mouku spolu s kypřicím práškem a několikrát vše krátce promixujte. Sypké suroviny přesypejte do větší mísy, přidejte prošlehané vejce, kokosové mléko, 1 lžíci medu a důkladně prošlehejte. Těsto zakryjte potravinářskou fólií a nechte ho 15 minut odpočinout.

2

Mezitím připravte limetkový sirup. Cukr krystal dejte spolu s vodou, šťávou ze 4 limetek a nastrouhanou kůrou z 1 limetky (pouze zelená část) do malého hrnce. Za stálého míchání přiveďte k varu. Jakmile se cukr zcela rozpustí, stáhněte plamen a sirup nechte následujících 15 minut probublávat. Sirup by měl zhoustnout.

3

Na mírném ohni v pánvi rozpalte slunečnicový olej. Větší polévkovou lžící naberte lívancové těsto a vlijte ho do rozpáleného oleje. Lžící vytvarujte lívanec, který pečte z obou stran dozlatova. Podle velikosti pánve pečte najednou 2–4 lívance. Upečené lívance zbavte přebytečného oleje na papírové utěrce. Pokud je potřeba, přidejte do pánve další olej a pokračujte v pečení zbývajících lívanců.

4

Mango oloupejte a nakrájejte na proužky. Upečené lívance ihned podávejte polité limetkovým sirupem a plátky manga.

Kokosové lívance s limetkovým sirupem Foto:

Kokosové lívance s limetkovým sirupem Foto:

Kokosové lívance s limetkovým sirupem, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama