Koblihy St. John Bakery

Doba přípravy:
Počet porcí: 20 ks
Koblihy St John Bakery Foto:
Koblihy St John Bakery
Foto: Kublanka.cz

Už jste někdy zkoušeli domácí koblihy? Tyto ale nejsou jen tak ledajaké – jsou jako ze St. John Bakery a ty získaly michelinskou hvězdu!

Suroviny
cukr krupice 60 g + na obalení
sůl 10 g
čerstvé droždí 15 g
vejce 4 ks
citronová kůra z 1/2 citronu, najemno nastrouhaná
voda 150 g
změklé máslo 125 g
Náplň:
plnotučné mléko 500 ml
vanilkový lusk 1 ks
žloutky 6 ks
40% šlehačka 200 ml
Postup
1

Ve vodě rozmíchejte droždí. Do mísy prosejte hladkou mouku, přidejte cukr krupici, sůl, citronovou kůru, 4 vejce a rozpuštěné droždí.

2

Za pomoci elektrického hnětače vypracujte těsto. S hnětením těsta pokračujte až do okamžiku, kdy se začne formovat do koule a bude se oddělovat od stěn mísy (8 minut). Malé množství mouky přidejte pouze v případě, že se těsto nezačne ani po uplynutí 8 minut hnětení oddělovat od stěn mísy.

3

K dobře vypracovanému těstu po částech zapracujte s pomocí elektrického hnětače máslo (po cca 25 g). Jakmile je máslo zapracované, hněťte těsto na vysokou rychlost až do okamžiku, kdy je krásně lesklé a velmi pružné.

4

Mísu s těstem zakryjte potravinářskou fólií a nechte kynout při pokojové teplotě do zdvojnásobení velikosti (60–90 minut). Poté těsto prohněťte, znovu zakryjte potravinářskou fólií a nechte kynout do druhého dne v lednici.

5

Následující den si z pečicího papíru vystřihněte 20 čtverců, které rozložte na plech a hodně pomoučněte. Odpočinuté těsto rozdělte na 20 stejných kousků (po cca 50 g), ze kterých na vále vyválejte kuličky, které rozložte na připravené čtverce pečicího papíru.

6

Vyválené kuličky pomoučněte, zakryjte potravinářskou fólií a nechte kynout do zdvojnásobení velikosti (3–4 hodiny).

7

V pánvi si rozehřejte vysokou vrstvu slunečnicového oleje na 180 °C. Vykynuté koblihy s pomocí pečicího papíru překlopte do rozpáleného oleje a smažte z každé strany 2 minuty. Usmažené koblihy zbavte přebytečného oleje na papírové utěrce. Ještě teplé je obalte v cukru krupici a po vychladnutí je plňte krémem.

8

Náplň: Vanilkový lusk podélně rozřízněte a tupou stranou nože z něj vyškrábejte semínka, která dejte spolu i s luskem do hrnce s plnotučným mlékem. Na mírném ohni přiveďte za občasného míchání k varu.

9

Mezitím prošlehejte v misce cukr krupici se žloutky a poté k nim prosejte hladkou mouku a opět prošlehejte.

10

Jakmile mléko začne vřít, přelijte ho tenkým pramínkem za stálého šlehání k prošlehaným žloutkům. Potom směs přelijte zpět do hrnce a za stálého míchání vařte na mírném ohni do zhoustnutí (5 minut).

11

Velmi hustý krém přepasírujte přes nerezový cedník, na jeho povrch přitlačte potravinářskou fólii, nechte vychladnout na pokojovou teplotu a poté dejte krém vychladit do lednice.

12

Druhý den vyšlehejte šlehačku, kterou s pomocí metličky promíchejte s vychlazeným krémem. Krémem naplňte cukrářský sáček, nožem udělejte v koblize otvor a naplňte připraveným krémem.

Koblihy St John Bakery 2 Foto: Koblihy St John Bakery; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama