Kachní prsa s medem a vodkou s pikantními brambory

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Kachní prsa s medem a vodkou s pikantními brambory  Foto:
Kachní prsa s medem a vodkou s pikantními brambory
Foto: Hermína / Prima

V minulém díle své kulinární show nám Karolína, domácí kuchařka ukázala své oblíbené "bleskovky". Pokud chcete připravit luxusní večeři za pár minut, zkuste tento recept na minutková kachní prsíčka s lahodnou pomerančovou omáčkou a pikantními opečenými brambory.

Sledujte novou kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

Suroviny
kachní prsa 4 ks
pomerančový džus 2 dl
med 2 lžíce
vodka 0,5 dl
sůl
čerstvě namletý pepř
Pikantní brambory:
brambory
sůl
čerstvě namletý pepř
sladká mletá paprika
mleté chilli
Postup
1

Nařežte kůži kachních prsou tak, aby vytvářela mřížku. Rozpalte pánev na střední plamen a položte na ni prsa kůží dolů, a to nasucho (vypeče se dostatek tuku). Snižte plamen a opékejte spíš na mírném žáru 12 minut. Pak otočte a pečte ještě 3–5 minut (podle tloušťky prsou) po druhé straně. Pak prsa vyndejte na teplé místo, kde budou 5–10 minut odpočívat zakryté alobalem.

2

Do pánve na vypečené sádlo mezitím nalijte džus, med, vodku, sůl a pepř, rozmíchejte, a šťávu povařte několik minut, aby zhoustla. Vypněte plamen a přidejte ještě lžíci studeného másla, vmíchejte ji.

3

Kachní prsa nakrájejte na tenké plátky, dejte na talíře a přelijte omáčkou. Podávejte například s jednoduchým salátem a rozpečenou bagetou.

4

Vhodnou přílohou, která funguje i jako samostatné jídlo, jsou pikantně kořeněné opečené brambory: Brambory nakrájíme na čtvrtky (pokud jsou brambory pěkné, pečeme je se slupkou) a poklademe na plech pokrytý papírem na pečení. Osolíme, opepříme, část pro děti posypeme sladkou paprikou a dospělou část chilli. Pokapeme olivovým olejem.

5

Pečeme v pořádně vyhřáté troubě po dobu, dokud nebudou uvnitř měkké a na povrchu křupavé. Podle velikosti a druhu brambor to bude trvat cca hodinu.

Kachní prsa s medem a vodkou s pikantními brambory  Foto: Hermína / Prima

Kachní prsa s medem a vodkou s pikantními brambory  Foto: Hermína / Prima

Kachní prsa s medem a vodkou s pikantními brambory                                          Foto: Hermína / Prima

Videa

reklama

reklama