Játrová paštika s brandy a zeleným pepřem

Doba přípravy:
Játrová paštika s brandy a zeleným pepřem Foto:
Játrová paštika s brandy a zeleným pepřem
Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Domácí paštika je neskutečná lahůdka, kterou můžete potěšit rodinu či přátele - jedlé dárky jsou totiž velmi populární!

Suroviny
játra, např. drůbeží 500 g
máslo 200 g
šalotka 2 ks
česnek 2 stroužky
čerstvý tymián pár snítek
zelený pepř, naložený 2 lžíce
brandy 4 lžíce
smetana ke šlehání 4 lžíce
sůl a pepř
na zalití ještě kus másla (nebo sádla) a na dozdobení tymián, červený a zelený pepř
Postup
1

Játra očistěte a nakrájejte. Na lžíci másla zesklovaťte nakrájené šalotky, přidejte celé snítky tymiánu a ke konci posekaný česnek.

2

Nechte rozvonět a přihoďte játra. Orestujte je tak, aby uvnitř zůstala trochu růžová. Nakonec vlijte brandy a nechte skoro odpařit.

3

Vyjměte tymián a směs přendejte do mixéru. Přilijte smetanu, přidejte pokrájené povolené máslo, sůl, mletý černý pepř, a pokud chcete zelený pepř posekaný, tak přidejte i ten. Jinak zelený pepř můžete vmíchat nakonec celý, popř. nožem posekaný. Vše umixujte dohladka.

4

Paštiku přendejte do vhodných nádobek, uhlaďte, ozdobte snítkami tymiánu, červeným a zeleným pepřem a zalijte rozpuštěným máslem nebo sádlem. Nechte ztuhnout v lednici.

V kuchyni vždy otevřeno Foto:

V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mne baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

Videa

reklama

reklama