Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou

Doba přípravy:
Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou Foto:
Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou
Foto: Miluji svůj život

Spojení tvarohu, lučiny, medvědího česneku a v tomto podání ještě špenátu a nivy je naprosto dokonalé. Jarní quiche jedna báseň!

Článek

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu Foto:

23 báječných receptů na quiche a slané koláče

Původem francouzské slané koláče jsou oblíbené nejen ve své domovině. Ideální jídlo na večírek, dětské párty nebo na piknik má mnoho variant, s kterými se dá úspěšně...
Suroviny
hladká špaldová mouka 280 g
studené máslo 140 g
studená voda 80 ml
sůl
Náplň:
lučina 200 g
tučný měkký tvaroh 100 g
niva 100 g
vejce 2 ks
bio plnotučné mléko 250 ml
listy medvědího česneku 100 g
hrst čerstvého špenátu
čerstvě mletý pepř, sůl
Postup
1

Nejprve připravte těsto. Do mísy od robotu dejte kousky másla, mouku, vodu a sůl. Robota nechte cca 5–10 minut zpracovávat těsto.

2

Těsto nechte nejlépe 1 hodinu odležet v lednici. Troubu předehřejte na 200 °C. Po hodině těsto vyválejte do kruhu a vtlačte do koláčové formy, přebytky odřízněte.

3

Těsto propíchejte vidličkou a položte na něj pečicí papír a na něj luštěniny, aby se těsto při pečení nenafouklo. Dejte péct na 20 minut do trouby.

4

Mezitím připravte směs. Medvědí česnek pokrájejte na větší kousky, špenát také. Medvědí česnek i špenát přendejte do mísy, přidejte tvaroh, lučinu, mléko, sůl, pepř, vejce a nadrobte i nivu.

5

Vše důkladně promíchejte. Poté, co je těsto předpečené, jej nechte chvíli vychladnout a poté na něj přendejte připravenou směs.

6

Pečte na 180 °C cca 30 minut. Podávat můžete ihned po upečení teplé, ale koláč je skvělý i studený.

Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou 2 Foto: Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou; foto: Miluji svůj život

Miluji svůj život...

Miluji svůj život Foto:

Blog Miluji svůj život je zaměřen na racionální způsob života. Naše zdraví a štěstí je ovlivněno nejen správným a kvalitním stravováním, ale také způsobem myšlení a naším celkovým životním stylem. Na tomto blogu najdete inspiraci pro zdravé vaření a pečení, výrobu domácí kosmetiky, motivační články, články o zdraví a také o těhotenství a nadcházejícím mateřství.

Jmenuji se Kateřina Jašková a víte co? Miluji svůj život :) 

Videa

reklama

reklama