Jarní frittata s chřestem, rukolou a kozím sýrem

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Jarní frittata s chřestem, rukolou a kozím sýrem  Foto:
Jarní frittata s chřestem, rukolou a kozím sýrem
Foto: Vylízaný talíř

Jednoduché lehké jídlo, které se hodí jako večeře… Využijte sezonní chřest, křupavou rukolu a čerstvá vejce a přetvořte je v lahůdku. Rukolu můžete nahradit čerstvým špenátem či mladými kopřivovými výhonky a bude to ještě jarnější a tematičtější.

Suroviny
vejce 6 ks
čerstvý zelený chřest 1 svazek (12 stonků)
olivový olej 1 lžíce
oříšek másla
čerstvý kozí sýr
rukola nebo baby špenát
sůl a čerstvě namletý pepř
Postup
1

V nejlépe litinové 19cm pánvi (nebo takové, kterou lze dát i do trouby) rozehřejte olivový olej a orestujte na něm chřest. Stonky můžete nechat vcelku nebo je nakrájet zhruba na třetiny.

2

V misce rozšlehejte vidličkou vejce, osolte a opepřete podle chuti.

3

Na chřest přihoďte natrhanou rukolu (trochu si nechte stranou na závěr na ozdobu).

4

Vejce nalijte do pánve a smažte zhruba 4 minuty, až frittata na okrajích jemně zezlátne.

5

Pánev přendejte do trouby vyhřáté na 180 stupňů a pečte cca 15 minut – na povrchu bude frittata zlatavá a celá krásně nadýchaná.

6

Na závěr posypte kousky kozího sýra a zbylou čerstvou rukolou. Servírujte teplé či studené.

Jarní frittata s chřestem, rukolou a kozím sýrem  Foto:

Jarní frittata s chřestem, rukolou a kozím sýrem  Foto: Jarní frittata s chřestem, rukolou a kozím sýrem; foto: Vylízaný talíř

Vylízaný talíř

Vylízaný talíř Foto:

Terezie chce na svém blogu www.vylizanytalir.cz ukázat, že hranice mezi zdravým a geniálně chutným jídlem neexistuje a že i hard core foodies si přijdou na své a zároveň budou jíst zdravě a cítit se o poznání lépe. Život v New Yorku ji nakazil používáním všech možných superfoods, ořechů, semínek, vhodnou kombinací zeleniny a hlavně vařením z kvalitních, opravdových, lokálních potravin.

Díky dlouhodobým zdravotním potížím má poměrně rozsáhlé znalosti o tom, jak správným jídlem svému tělu pomoci, aby fungovalo lépe, bez bolestí a omezení. Svoje recepty se snaží koncipovat tak, aby byly pokud možno časově nenáročné a zvládli jste je při klasické rodinné a pracovní honičce. Jejím cílem je především ukázat, že na bezlepkové dietě a "zdravém životním stylu" není nic děsivého, není to ortel smrti pod taktovkou mdlých a suchých pokrmů, a že nemusíte rezignovat na dobrou paštičku a pořádně propečenou flákotu. Není ani nutriční specialistka ani kuchařka ani novinářka. Jídlo ji prostě jenom baví, a pokud bude vás bavit si o něm číst, bude to pro ni tou největší odměnou..

Videa

reklama

reklama