Jarní dort

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 dort
Jarní dort  Foto:
Jarní dort
Foto: archiv KitchenAid

Barvy jako modrá či žlutá jsou pro jaro ideální a oznamují nám rozmanitost přírody, která se právě probouzí. Jasné jarní barvy nám taktéž oznamují událost, kterou je Velká noc. Připravte se na tento svátek nejen barevnými vajíčky, ale ozdobte slavnostně i váš stůl krásným a výtečným dortem!.

Suroviny
Korpus:
vejce 5 ks
voda 5 lžic
prášek do pečiva s vinným kamenem 1/4 sáčku
vanilkový extrakt 1/2 lžičky
Krém:
krémový sýr Philadelphia 250 g
modré gelové cukrářské barvivo
Postup
1

Dortovou formu vytřete máslem a potom vyložte papírem na pečení. Troubu předehřejte na teplotu 180 stupňů.

2

V míse kuchyňského robota vyšlehejte vajíčka s cukrem, až vznikne krémovitá hmota. Mixujte ideálně na rychlém stupni 4. Potom postupně přidávejte mouku smíchanou s práškem do pečiva a vanilkou a přidávejte též vodu. Nakonec celou směs oddělte od stěn mísy pomocí stěrky a zapněte robot ještě na 30 sekund, aby se hmota skutečně dokonale promíchala a nikde vám nezůstaly hrudky.

3

Hotové těsto nalijte do formy a dvakrát s ní bouchněte o stůl, aby se z těsta vytlačil přebytečný vzduch. Vložte do trouby a pečte cca 35–40 minut. Korpus nechejte chvíli vychladnout v troubě a až potom ho z trouby vyndejte (je to proto, aby vám těsto vlivem prudké změny teploty nekleslo). Dobře vychlazený korpus (ideálně druhý den) rozkrojte podélně na dva díly a potřete marmeládou. Těsto je potom vláčnější a vyvažuje sladkost těsta i náplně.

4

Ingredience na přípravu krému důkladně vyšlehejte v míse kuchyňského robota pomocí balónové metly. Tím vznikne jednolitý nadýchaný krém. Krémem potom rovnoměrně natřete první plát dortu, přikryjte druhým plátem a na závěr celý korpus potřete též svrchu a ze stran.

5

Na ozdobu potom můžete použít různé suroviny. Například kakaové sušenky, které rozdrťte a posypte jimi střed korpusu. Na takto vzniklý podklad můžete umístit například čokoládového zajíčka nebo mrkvičky z marcipánu společně s mini čokoládovými vajíčky. Dort sladěný s jarním nádechem získáte též variantou s růžemi a kvítky třešně. Fantazii se meze nekladou!

Jarní dort  Foto:

Jarní dort  Foto: Jarní dort, foto: archiv KitchenAid

Další recepty food blogerky „Tinajedoma“ můžou čtenáři najít na blog.kitchenaid.cz.

Videa

reklama

reklama