Jablečný koláč s ořechy

Doba přípravy:
Počet porcí: 6-8
Jablečný koláč s ořechy Foto:
Jablečný koláč s ořechy
Foto: Pěkně vypečený blog

Zkuste si připravit tento úžasně jednoduchý a voňavý jablečný koláč, který vám příjemně provoní domov.

Suroviny
změklé máslo 125 g
vejce 3 ks
mandlová mouka 50 g
kypřicí prášek bez fosfátů 1 lžička
jablka 3 ks
Na vymazání a vysypání formy:
Na posypání:
mletá skořice 1/2 lžičky
třtinový cukr 2 lžíce
plátek másla
vlašské ořechy 1 hrst
Postup
1

Troubu předehřejte na 165 °C. Rozevírací formu o průměru 20 cm vymažte máslem a vysypte moukou. Jablka umyjte, oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na měsíčky. Změklé máslo vyšlehejte s cukrem do hladkého krému. Poté po troškách přidávejte prošlehaná vejce. Jakmile máte spotřebovanou polovinu vajec, přidejte do mísy lžičku mouky (aby se těsto nesrazilo), pak přišlehejte zbytek vajec. Poté lehce vmíchejte hladkou mouku, kterou smíchejte s mandlovou moukou a kypřicím práškem. Vše společně promíchejte a vysypte do těsta 2/3 jablek.

2

Těsto nalijte do připravené formy a nandejte navrch zbytek jablek. Třtinový cukr smíchejte se skořicí a nasypte ho na jablka, plátek másla rozkrájejte na kousíčky a sem tam ho dejte na jablka. Vložte do trouby a pečte 50 minut.

3

Mezitím na sucho opražte oříšky a lehce je nasekejte. Jakmile je koláč hotov (zkoušejte špejlí), nechte ho vystydnout, poté pocukrujte a ozdobte oříšky.

Jablečný koláč s ořechy Foto:

Jablečný koláč s ořechy Foto: Jablečný koláč s ořechy, foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Videa

reklama

reklama