Jablečné taštičky jako od McDonald’s

Doba přípravy:
Počet porcí: 10 ks
Jablečné taštičky jako od McDonald’s Foto:
Jablečné taštičky jako od McDonald’s
Foto: Kuchařka pro dceru

Možná už začínáte tušit, že sendvičovač není jen jednoúčelový přístroj. Nejvíc ho určitě ocení studenti na kolejích a mladé, ještě ne úplně vybavené domácnosti. Nejen tousty a lívanečky patří k hitům, také taštičky z listového těsta mají věčný úspěch.

Suroviny
listové těsto (na 3 mm tenké plátky cca 15 x 15 cm) 1 balení
jablko 3 ks
škrob 1 lžička
voda 5 lžic
vanilkový cukr na posypání
Postup
1

V mikrovlnné troubě na 2 lžících vody poduste nastrouhaná nebo na malé kostičky pokrájená očištěná jablka. Jakmile jsou měkká, přidejte škrob rozmíchaný ve zbylé vodě a ještě krátce povařte, aby vznikla jablečná kaše s případnými kousky jablek.

2

Pláty těsta lehce potřete máslem. Namazanou stranou dolů položte do rozehřátého sendvičovače, doprostřed každého čtverce dejte lžíci jablečné kaše a přikryjte dalším plátem těsta, namazanou stranou nahoru. Zapečte dozlatova a ještě teplé posypte vanilkovým cukrem.

Jablečné taštičky jako od McDonald’s Foto:

Jablečné taštičky jako od McDonald’s                                                     Foto: Kuchařka pro dceru

Kuchařka pro dceruKuchařka pro dceru

Jana Florentýna Zatloukalová

Jak se naučit vařit dobře a s chutí? Jak ovládnout kuchyň? Jak překonat nástrahy složitějších jídel a dosáhnout dokonalosti? Tohle všechno naučí kuchařky-začátečnice Kuchařka pro dceru tak, jak by je to naučila jejich matka, kdyby na to měla čas.

Když se nezkušená dívka rozhodne naučit vařit, současné kuchařky jí příliš nepomohou – sklouzávají k příkazům, hemží se nejasnými pojmy, zapomínají upozorňovat na kritické okamžiky a nejčastější chyby. A už vůbec nedodají povzbuzení.

Tato knížka je však jiná. Naučí vás nejen o vaření přemýšlet, ale vezme vás za ruku a ukáže na vlastní zkušenosti autorky, jak to při objevování nejrůznějších tajů v kuchyni chodí. Máte tak v rukou rádkyni a kamarádku, která sdělí nejen vlastní doporučení, ale také poodhalí své pocity. A pokusí se zabránit tomu, abyste se nedopustili zbytečných kulinářských katastrof.

Kuchařka obsahuje 185 vyzkoušených receptů, jak uspět hned napoprvé...

Vydalo nakladatelství Smart Press.

Videa

reklama

reklama