Hovězí plátky s brokolicí a paprikou

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Hovězí plátky s brokolicí a paprikou Foto:
Hovězí plátky s brokolicí a paprikou
Foto: Marek Bartoš / Grilování

Na gril můžete směle postavit i pánev nebo wok a připravit na něm rychlá restovaná jídla. Šťavnaté hovězí s brokolicí a paprikou je prostě výtečné...

Suroviny
flank steak 1 kg
rozdrcený česnek 1 lžička
sójová omáčka s nízkým obsahem soli 2 lžíce
voda 3 lžíce
ústřicová omáčka 2 lžíce
chilli koření 1 lžička
brokolice 300 g
řepkový olej 2 lžíce
červená paprika 1 ks
čerstvě namletý různobarevný pepř
Postup
1

Maso rozkrojte po délce na dvě poloviny. Každou pak nakrájejte napříč na tenké plátky. V míse je promíchejte s česnekem, sójovou omáčkou a pepřem. Mísu přikryjte a dejte na půl hodiny do ledničky.

2

V misce promíchejte vodu, ústřicovou omáčku a chilli a dejte stranou. Brokolici rozdělte na růžičky, stonky oloupejte a nakrájejte na šikmé tenké plátky.

3

Gril rozpalte na 230–290 °C a postavte na něj wok. Až bude horký, vlijte do něj 1 lžíci oleje a nechte ho rozehřát. Přidejte plátky masa a opékejte je za stálého promíchávání 3 minuty, až budou hnědé. Přesuňte je do mísy.

4

Do woku vlijte zbylý olej, a až se rozehřeje, vsypte do něj brokolici. Smažte 2 minuty za stálého promíchávání. Zastříkněte zbylou vodou a za stálého míchání smažte ještě minutu. Přidejte papriku nakrájenou na 1cm kousky a smažte 30 vteřin, promíchávejte. Do woku vraťte maso a vlijte připravenou směs na omáčku. Vše prohřejte a podávejte, nejlépe s rýží.

Hovězí plátky s brokolicí a paprikou Foto:

Hovězí plátky s brokolicí a paprikou, foto: Marek Bartoš/ Grilování

Další recepty z nové kuchařky Zdeňka Pohlreicha Grilování najdete v novém letní čísle časopisu Prima FRESH, který je v prodeji od 11. června.

Prima Fresh grilování Foto:

Článek

Prima FRESH léto 2015  Foto:

Užijte si léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Uteklo to jako jarní deště a právě vychází zbrusu nové letní číslo časopisu Prima Fresh, které je plné skvělých receptů a nápadů, jak si užít léto.
Videa

reklama

reklama