Grilovaný bůček Chiang Mai

Doba přípravy:
Počet porcí: 2–4
Grilovaný bůček Chiang Mai Foto:
Grilovaný bůček Chiang Mai
Foto: Just Spice

Podle tohoto receptu z nočních vietnamských tržišť připravíte báječný bůček vonící koriandrem a k dokonalosti ho doladíte delikátním dipem s tamarindovou vodou. Prostě není bůček jako bůček, dopřejte svým chuťovým buňkám výlet do světa.

Suroviny
česnek 2 stroužky
kořen koriandru, očištěný a pokrájený 4 ks
koriandrová semínka 2 lžíce
vykostěný bůček, tence nakrájený 400 g
tmavý cukr 1/2 lžičky
světlá sójová omáčka 2 lžíce
ústřicová omáčka 60 ml
černý pepř 1/2 lžičky
Omáčka k namáčení:
tamarindová voda 125 ml
tmavý cukr 1 lžička
sušený drcený galangal 1/2 lžičky
rozmačkaný česnek 1/2 lžičky
vločky sušeného chilli 1/2 lžičky
jemně posekaná koriandrová nať 1 lžíce
Postup
1

Tamarindovou vodu si uděláte tak, že ve dvou deci vody povaříte pomalu 30 minut lžíci tamarindové pasty a lžičku tmavého cukru. Na omáčku poté smíchejte v misce všechny přísady a odložte stranou.

2

Ve hmoždíři rozetřete koriandrový kořen, koriandrová semínka a česnek na pastu. Bůček dejte do velké mísy. Přidejte připravenou pastu, cukr, sójovou omáčku, ústřicovou omáčku a pepř. Dobře promíchejte. Přikryjte, dejte do lednice a nechte pár hodin marinovat (ideálně přes noc).

3

Grilujte na středně rozehřátém grilu 8–10 min z každé strany. Pokrájejte na 2 cm široké proužky. A máte hotovo. Namáčejte do omáčky.

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.

Videa

reklama

reklama