Grilované kuřátko v citrusové marinádě

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Grilované kuřátko v citrusové marinádě  Foto:
Grilované kuřátko v citrusové marinádě
Foto: All

Kuřecí maso patří v Čechách k těm nejoblíbenějším na grilování. Zkuste ho tentokrát upravit trochu jinak. Malé kuřátko připravte tak, abyste ho mohli grilovat vcelku a naplocho. A dopřejte mu výtečnou marinádu z citrusů a piva.

Suroviny
malé kuřátko (350 g) 1 ks
sůl 1 lžička
čerstvě namletý pepř
Na marinádu:
šťáva a kůra z 1/2 citronu
šťáva z 1/2 limety
šťáva z 1/2 pomeranče
rozmarýn 1 snítka
česnek 2 stroužky
bílý vinný ocet 2 lžíce
olivový olej 4 lžíce
tmavé pivo velkopopovický kozel černý 1 dl
Postup
1

Malé kuře rozkrojíme na zádech podél páteře z obou stran tak, abychom mohli odstranit páteř. Kuře položíme na prsa, nařízneme zevnitř prsní kost a rozřízneme celou chrupavku. Pozor, opatrně, abychom neprokrojili prsa. Roztáhneme křídla a složíme je tak, aby nám držela ve tvaru trojúhelníku. Kuře položíme prsíčky nahoru. Ve spodní části, hned vedle chrupavky, z každé strany prořízneme otvor tak velký, abychom do něj prostrčili spodní část nohou. Tvar kuřete nyní připomíná srdíčko.

2

Takto upravené kuře vložíme do připravené marinády, dáme do lednice a necháme marinovat nejlépe přes noc.

3

Kuře vyjmeme z marinády, osolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem a položíme na připravený gril nejprve ze strany kůže. Lžičkou vybereme z marinády její pevné části a na maso je případně ještě naneseme. Grilujeme pomalu z každé strany zhruba 8 minut, respektive tak dlouho, dokud není kuře měkké.

4

Postup na marinádu: Do misky nalijeme olivový olej, přidáme šťávu z citronu, limetky, pomeranče, bílý vinný ocet, nadrobno posekaný rozmarýn a česnek. Dále posekanou červenou chilli papričku, nastrouhanou kůru z citronu, pivo a vše promícháme.

5

Prima tip: Místo malého kuřátka můžeme použít vykostěná kuřecí stehna.

Grilované kuřátko v citrusové marinádě

Grilované kuřátko v citrusové marinádě

Více grilovacích receptů s pivem najdete na www.poctivegrilovani.cz

Videa

reklama

reklama