Grilované broskve s bresaolou podle Jamieho

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Grilované broskve s bresaolou  Foto:
Grilované broskve s bresaolou
Foto: JamieOliver.com

V Itálii se ovoce griluje velmi často. Broskve, hrušky, švestky, meruňky nebo fíky se na grilování náramně hodí a nemusíte je servírovat pouze jako dezert!

Vyzkoušejte můj oblíbený salát, ve kterém se snoubí ohněm zkaramelizovaná sladkost zralých broskví s bresaolou, což je na velmi tenké plátky nakrájené sušené hovězí, které seženete v obchodech s italskými delikatesami. Stejně dobře ale poslouží i parmská šunka. Vše doplňte pikantní rukolou a krémovým dresinkem a máte sladko-slaný salát, který chutná jako letní sen!

Suroviny
zralé broskve 4 ks
čerstvý rozmarýn, najemno nasekaný pár lístků
mořská sůl
čerstvě namletý černý pepř
červený vinný ocet 1 lžíce
přírodní bílý jogurt nebo crème fraîche 1 lžíce
bresaola nebo parmská šunka 16 plátků
čerstvý estragon, nasekaný pár lístků
rukola 2 plné hrstě
čerstvý kozí sýr, nadrobený 100 g
Postup
1

Rozpalte gril nebo grilovací pánev. Broskve rozkrojte napůl, otočte půlkami proti sobě a uvolněte pecku. Broskve dejte do mísy s nasekaným rozmarýnem, zakapejte olivovým olejem a posypte trochou soli a pepře. Pokud připravujete jídlo na grilu, můžete na oheň vhodit pár větviček rozmarýnu nebo tymiánu dodají broskvím bylinkovou uzenou příchuť. Grilujte ovoce pár minut z každé strany, aby bylo hezky opečené, ale ne spálené.

2

Do mísy dejte ocet a trojnásobné množství extra virgin olivového oleje. Přidejte jogurt nebo crème fraîche se špetkou soli a pepře a vše důkladně prošlehejte.

3

Na čtyři talíře naaranžujte plátky bresaoly hezky je nařaste. Na to položte ogrilované půlky broskví. Estragonové lístky a rukolu promíchejte s dresinkem a naskládejte navrch salátu. Zakápněte ještě trochou olivového oleje a zasypte rozdrobeným kozím sýrem.

Grilované broskve s bresaolou  Foto: JamieOliver.com

Grilované broskve s bresaolou. Foto: JamieOliver.com

Tento recept je z televizní série a kuchařské knihy Jamie vaří doma.

www.JamieOliver.com

Videa

reklama

reklama