Funnel cake

Doba přípravy:
Počet porcí: 6–8 ks
Funnel cake Foto:
Funnel cake
Foto: Kublanka.cz

S tímto sladkým pokrmem se můžete setkat především v USA, kam ho přivezli němečtí a holandští imigranti v 19. století. Je to velmi oblíbený street food a ochutnat ho můžete na různých poutích, festivalech, případně si ho podle tohoto receptu připravte doma!

Suroviny
plnotučné mléko 90 ml
vanilkový extrakt 1 lžička
vejce (velikost L) 1 ks
nastrouhaná kůra z pomeranče (pouze oranžová část) 1/2 ks
cukr krupice 1 lžíce
špetka soli
cukr moučka, med na podávání
Postup
1

Mléko, vanilkový extrakt, vejce a nastrouhanou kůru dáme do menší misky a krátce prošleháme.

2

Poté do těsta přidáme prosátou mouku s kypřicím práškem, cukrem krupicí a špetkou soli a vymícháme dohladka.

3

V malé pánvi rozehřejeme cca 5 cm vysokou vrstvu slunečnicového oleje. Cca 1/6 těstíčka vlijeme s pomocí trychtýře ve spirálách do rozpáleného slunečnicového oleje.

4

Místo trychtýře můžeme použít cukrářský sáček nebo obyčejný igelitový sáček, kterým ustřihneme špičku o průměru zhruba 5 mm. Jakmile začnou okraje spirály zlátnout, obrátíme a smažíme dozlatova z druhé strany.

5

Usmažené koláčky zbavíme přebytečného oleje na papírových utěrkách. Ihned podáváme pocukrované cukrem moučka a pokapané medem. Místo medu můžeme použít jakoukoliv marmeládu nebo čerstvé ovoce.

Funnel cake 2 Foto:

Funnel cake 3 Foto: Funnel cake; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama