Frittata se sušenými rajčaty a kozím sýrem

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Frittata se sušenými rajčaty a kozím sýrem  Foto:
Frittata se sušenými rajčaty a kozím sýrem
Foto: Výpečky.com

Frittata má mnoho podob a každý si může uvařit tu svou přesně podle své chuti. Já jsem vyzkoušela variantu s kozím sýrem a výraznými sušenými rajčaty a jako lehká večeře perfektně zabodovala.

Na pořádnou frittatu potřebujete pánev, kterou lze dát do trouby. Já teď testuju pánev GreenPan a vaří se s ní báječně, rozhodně ji dlouho neopustím.

Suroviny
máslo 1 lžíce
vejce 7 ks
cibule 1 ks
malá cuketka 1 ks
polosušená rajčata 1 hrst
čerstvý kozí sýr 5 plátků
sůl
čerstvě namletý pepř
Postup
1

Nejprve si vymažte pánev máslem a nechte ji rozpálit. Mezitím si ve velké míse rozklepněte vejce, ochuťte solí a pepřem, a vše lehce prošlehejte, jen aby se bílky a žloutky spojily.

2

Cuketu nakrájejte na tenké plátky a zvlášť je orestujte s nakrájenou cibulí a po vychladnutí je přidejte do rozšlehaných vajec.

3

Vaječnou směs nalijte na rozpálenou pánev vymazanou máslem a nechte odstavenou asi 7 minut zatuhnout. Jakmile začne směs tuhnout, posypte ji rovnoměrně sušenými rajčaty a plátky kozího sýra.

4

Pánev dejte do trouby pod gril, aby se frittata hezky dopekla. Pečte pozvolna, dokud vajíčka nezatuhnou. Neobracejte ji, pečte jen z jedné strany. Spodní část by měla být vypečená a horní část jemně vláčná. Před podáváním zasypte nasekanou bazalkou.

Frittata se sušenými rajčaty a kozím sýrem  Foto: Výpečky.com

Frittata se sušenými rajčaty a kozím sýrem. Foto: Výpečky.com

Článek

Zdravé vaření s nádobím GreenPan™  Foto: archiv

Vařte zdravě s GreenPan™

Jste milovníci vaření, kteří nedají dopustit na zdravá a chutná jídla?

Výpečky.comMilujeme Výpečky!

Výpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace.

Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Videa

reklama

reklama