Focaccia s olivami

Doba přípravy:
Počet porcí: 2 placky
Focaccia s olivami Foto:
Focaccia s olivami
Foto: Chléb v hlavní roli

Tyto olivové placky jsou tak dobré, že by se daly jíst jako hlavní chod. Báječné jsou i jako příloha, můžete si je ulamovat třeba k polévce.

Suroviny
droždí 25 g
vlažná voda 300 ml
olej 60 ml
sůl 1,5 lžičky
cukr 1/2 lžičky
rozmarýn
olivy
Postup
1

V míse smíchejte vlažnou vodu a droždí. Postupně přisypávejte mouku, míchejte, až vznikne hladké těsto. Mísu přikryjte utěrkou a nechte odstát v teple, aby těsto řádně nakynulo.

2

Z vykynutého těsta vypracujte dva bochánky, ze kterých pak rukou vytvořte dvě silnější placky. Vzniklé placky pokapejte olivovým olejem, rukama do nich vmačkejte olivy a posypte je rozmarýnem.

3

Chleby dejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte 10–12 minut v troubě předehřáté na 220–250 °C. Poté je nechejte vychladnout.

Focaccia s olivami Foto: Chléb v hlavní roli

Focaccia s olivami. Foto: Chléb v hlavní roli

Chléb v hlavní roliChléb v hlavní roli

Tato kuchařka vám dokáže, že i z „obyčejného“ chleba můžete vytvořit nápaditá a chutná jídla, kterými rodinu u večerního stolu ohromíte. „Chleba s něčím k večeři“ je pro mnoho zaměstnaných žen způsob, jak připravit všední večeři pro rodinu rychle a bez velké námahy.

Autorka Milena Volfová poradí, jak upéct chleba, houstičky a další druhy pečiva, ale také ukáže spoustu dalších variací – plněné chleby, chléb nasladko apod. Máte-li křupavý, ještě teplý a voňavý chléb, je snadné proměnit jej v pochoutku, stačí jen pár čerstvých surovin…

A napadlo by vás, že i koupený nebo včera upečený chléb můžete použít jako výchozí surovinu pro přípravu koláčů, cheesecaků a dalších lahůdek?

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press.

Recepty na další domácí pečivo:

 

Recept

Domácí tymiánový chléb Foto:

Domácí tymiánový chléb

A máme zde další recept na voňavý domácí chléb. Upéct si domácí pečivo není vůbec tak těžké, jak se může na první pohled zdát. A výsledek vás ohromí báječnou chutí.

Recept

Chléb bez hnětení  Foto:

Chléb bez hnětení

Tento recept na domácí chléb téměř bez práce už pár let koluje českým internetem. Pro nás ho otestovala bloggerka Tereza z Foodlover.cz. Vyzkoušejte ho s ní, a pak už si...

Recept

Chlebíček se sušenými rajčaty Foto:

Chlebíček se sušenými rajčaty

Výtečný slaný chlebíček je skvělý sám o sobě, ale bude mu slušet i spojení s pomazánkou z krémového sýru. A ta vůně! Přenese vás přímo do Středomoří...

Videa

reklama

reklama