Fish and chips

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Fish and chips Foto:
Fish and chips
Foto: profimedia.cz

Britská klasika, tentokrát s pivním těstíčkem, a dvakrát smažené hranolky.

Suroviny
olej nebo tuk
Na chipsy:
brambory 1 kg
Na těstíčko:
mouka s kypřicím práškem 100 g
škrobová moučka 100 g
dobře vychlazené světlé pivo 300 ml
Na rybu:
filety z tresky 700 g
měkký rozšťouchaný hrášek při podávání
Postup
1

Hranolky: Rozehřejte olej nebo tuk na 130–140 °C. Brambory nakrájejte na hranoky a dobře je propláchněte. Kuchyňskou utěrkou je co nejlépe osušte. Smažte brambory, v několika várkách – pokud je třeba, asi 10 minut nebo dokud nebudou velmi lehce zlatavé a na omak celé skoro měkké. Potom je vyndejte z tuku, rozložte na kuchyňské utěrky a nechte vychladnout. Můžete je dát do lednice, kde vydrží v tomto stavu i několik hodin, dokud nebudete připraveni vařit.

2

Těstíčko: V míse smíchejte mouku a škrobovou moučku, ochuťte solí a pepřem a lehce všlehejte pivo. Nemějte obavu, když bude těsto trochu hrudkovité – je to lepší, než je příliš přešlehat.

3

Ryba: Rozehřejte olej nebo tuk na 180–190 °C. Na talíř dejte mouku, ochuťte ji solí a pepřem. Rybu osušte poklepáním kuchyňské utěrky a obalte v mouce. Oklepněte přebytek mouky. Potom rybu namočte do těstíčka tak, aby se kompletně obalila a opatrně ji ponořte do rozpáleného tuku a dávejte pozor, pokud by vystříknul. Rybu smažte 4–5 minut, potom ji obraťte a smažte další 2–4 minuty, dokud nebude mít rovnoměrnou barvu. Pokud bude potřeba, smažte rybu ve dvou várkách a tu první uchovejte v teple, zatímco se bude dělat ta druhá. Ryby uchovejte v teple, dokud nebudou hotové hranolky.

4

Hranolky vraťte do tuku rozehřátého na 180–190 °C a smažte 4–5 minut, dokud nebudou zlaté a křupavé. Dobře je osušte a podávejte okamžitě s rybou a šťouchaným hráškem.

Fish and chips Foto:

Fish and chips, foto: Profimedia.cz

Videa

reklama

reklama