Farmářské dušené kuře

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Farmářské dušené kuře Foto:
Farmářské dušené kuře
Foto: isifa.com

Klasické pečené kuře se zeleninou ozvláštněte tentokrát omáčkou. Spojení silného vývaru, crème fraîche a hrubozrnné hořčice povýší jednoduché jídlo na luxusní záležitost.

Suroviny
kuřecí špalíčky s kůží 12 ks
olivový olej 1 lžíce
malé karotky 500 g
pórek, nakrájený na tenká kolečka 2 ks
tymián
hladkolistá petržel
sůl
čerstvě mletý černý pepř
crème fraîche nebo double cream 150 ml
hrubozrnná hořčice 2 lžičky
anglická hořčice 2 lžičky
Postup
1

Předehřejte troubu na 160 °C, u plynové na stupeň 3. Rozehřejte velkou pánev a v jedné nebo dvou várkách opečte kuřecí špalíčky kůží dolů. Opékejte, dokud kůže nebude hezky hnědá, potom je otočte a opékejte dalších pár minut. Potom je dejte stranou.

2

Z pánve odstraňte všechen tuk. Nalijte do ní olej, a když se rozpálí, přidejte mrkvičky a pórek a restujte asi 5 minut. Zeleninu potom rozložte do velkého pekáče. Přidejte snítky tymiánu a petržel. Dobře dochuťte solí a pepřem. Navrch položte kuřecí špalíčky, ještě jednou dochuťte a nalijte do pekáče 600 ml vařící vody tak, aby skoro zakryla maso. Zakryjte pokličkou nebo fólií. Pečte asi 30 minut, potom pokličku sejměte a pečte dalších 20 minut.

3

Slijte vývar do misky nebo džbánku a pekáč přikryjte fólií, aby maso nevychladlo. V malém hrnci přiveďte 300 ml vývaru do varu a zredukujte ho asi na polovinu. Vmíchejte smetanu nebo creme fraiche, dobře prošlehejte a na mírném ohni pár minut vařte. Přidejte hořčice a ochuťte. Omáčku podávejte spolu s kuřetem, bramborami, fazolemi nebo hráškem, pokud máte chuť.

Farmářské dušené kuře Foto: isifa.com

Farmářské dušené kuře. Foto: isifa.com

 

Videa

reklama

reklama