Estofado

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Estofado Foto:
Estofado
Foto: Just Spice

Tohle je jeden z receptů pro dny, kdy čekáte návštěvu. Od okamžiku, kdy jídlo seskládáte do hrnce, je to bezpracné (můžete se hodit do gala), a celý dům neodolatelně provoní. Už u dveří bude návštěva vědět, kdo je králem/královnou kuchyně.

Suroviny
olivový olej 3 lžíce
cibule na čtvrtky 2 ks
hovězí kližka nacca 3cm kostičky 1 kg
hřebíčky 12 ks
mletá skořice 1/2 lžičky
šafrán (koupíte na www.justspice.cz) 1 větší špetka
sušené oregano 1/2 lžíce
paprika 1/2 lžíce
sůl
pepř (zkuste třeba zrnka z ráje JUST SPICE)
rajčata, oloupaná a bez semínek 6 ks
suché červené víno 2 lžíce
zelený mražený hrášek nebo fazole fava 400 g
ocet z červeného vína 2 lžíce
čerstvý drobivý kozí sýr 250 g
Postup
1

Ve větším kastrolu rozehřejte olej a smažte cibuli a česnek asi 5 minut do měkka.

2

Maso smíchejte v míse se vším kořením, osolte a opepřete čerstvě mletým pepřem a dobře promíchejte, aby se rovnoměrně okořenilo.

3

Přidejte maso do kastrolu, zvyšte plamen a opékejte 10 minut. Míchejte. Přidejte rajčata, víno, ocet a hrášek nebo fazole. Tolik vody, aby bylo maso zakryté. Ztlumte plemen a pomalu vařte 2 až 2 ½ hodiny, dokud nebude maso velmi měkké a omáčka příjemně nezhoustne. Pokud bude potřeba, přidejte v průběhu vaření trochu horké vody.

4

Rozdělte estofado do misek a na každou porci rozdrobte trochu sýra.

Estofado Foto: Just Spice

Estofado. Foto: Just Spice

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.

 

Videa

reklama

reklama