Domácí pizza

Doba přípravy:
Počet porcí: 2 ks
Domácí pizza  Foto:
Domácí pizza
Foto: Karolína domácí kuchařka

Zkuste si doma připravit pizzu pěkně od základů. Výhodou je, že si ji můžete obložit vším, co máte rádi. A ta vůně! Budete se cítit jako na dovolené v Itálii :)

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete ve speciálu:

Suroviny
Těsto:
olivový olej 3 lžíce
vlažná voda 250 ml
světlé pivo 2 lžíce
droždí z kostky 30 g
sůl
Náplň:
česnek 3 stroužky
konzervovaná krájená rajčata 400 g
sušené oregano 1 lžička
šunka 100 g
žampiony 100 g
tvrdý sýr podle chuti 100 g
čerstvá bazalka na ozdobu
Postup
1

Smíchejte v míse 250 ml vlažné vody, 1 lžíci oleje, pivo, nadrobené droždí, lžičku soli a postupně po lžících přidávejte mouku. Zpracovávejte ideálně elektrickým hnětačem tak dlouho, dokud nevznikne pevné těsto. Pak ho nechte vykynout – nejlépe přes noc v lednici, v míse zakryté fólií.

2

Česnek nakrájejte na plátky a opečte ho na mírném plameni do sklovita v pánvi na lžíci oleje. Přidejte rajčata, oregano, osolte a chvíli poduste, aby se chutě spojily a omáčka trochu zhoustla.

3

Těsto rozdělte napůl a postupně udělejte dvě pizzy. Rukama postupně roztáhněte na tenké placky. Dejte je na plechy vyložené pečicím papírem a pizzy potřete zbylým olejem a rajčatovou směsí. Obložte je šunkou, nakrájenými žampiony na plátky a nakonec posypte nahrubo nastrouhaným sýrem. Pečte v troubě na 200 °C, dokud nezezlátnou okraje, trvá to 15–20 minut.

Domácí pizza  Foto:

Domácí pizza                                                                                              Foto: Karolína, domácí kuchařka

Karolína, domácí kuchařka

Karolína, domácí kuchařka - kniha Foto:

Karolína Kamberská

Kniha je oslavou domácího vaření. Gastronomická novinářka, písničkářka a matka tří dětí Karolína Kamberská ve svých receptech vychází z tradic našich babiček, ale přetváří je pro 21. století. Recepty předávané z generace na generaci, kuchařská invence i inspirace z cest tvoří praktickou výbavu pro všechny, kterým záleží na tom, aby chvíle u společného stolu byly malou každodenní radostí.

Podstatným rozšířením nabídky jídel z televizního pořadu "Karolína, domácí kuchařka" vznikla pestrá kolekce receptů, které vám pomohou vařit nápaditě, z dostupných surovin a v krátkém čase. Karolína dobře zná z vlastní zkušenosti všechny zapeklité situace, které moderní hospodyně doma čekají. A její kuchařka je řeší s bravurou, vtipem a pochopením.

Videa

reklama

reklama