Domácí nanuky Míša

Doba přípravy:
Počet porcí: 4 nanuky
Domácí nanuky Míša  Foto:
Domácí nanuky Míša
Foto: FOODLOVER.CZ

Kupovaný Míša ve svém legendárním obalu určitě nemá konkurenci, o tom žádná. Tahle domácí variace s pravou vanilkou a spoustou tvarohu je ale taky skvělá. Pokud budete mít po ruce čerstvé ovoce, jako jsou meruňky, borůvky nebo třeba jahody, stačí je do nanuku rozmačkat a rázem máte i verzi a ovocem.

Suroviny
tvaroh 150 g
smetana ke šlehání 100 ml
cukr podle chuti
vanilka nebo domácí vanilkový cukr
čokoládová poleva
Postup
1

V míse dobře rozmíchejte tvaroh se zakysanou smetanou, přidejte vanilkový cukr, vanilku a oslaďte podle libosti. Míra cukru je skutečně jen na vašem uvážení, každý máme svou "cukrovou hranici" někde jinde.

2

V druhé míse ručním mixérem vyšlehejte smetanu v šlehačku, nemusí být úplně tuhá. Šlehačku mixérem zašlehejte do tvarohové směsi. Směs rozdělte do 4 formiček na nanuky, dejte do mrazáku a nechte přes noc zmrznout.

3

Pokud chcete, nanuky potřete čokoládovou polevou.

Domácí nanuky Míša  Foto:

Domácí nanuky Míša  Foto:

Domácí nanuky Míša, foto: FOODLOVER.CZ

Kdo je Foodlover.cz ?

FoodloverJmenuju se Tereza Sychrová a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, advokátní koncipientka, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

Máme pro vás i recept na báječný tvarohový dort Míša, který rozhodně stojí za vyzkoušení:

 

Recept

Tvarohový dort Míša  Foto:

Tvarohový dort Míša

Tenhle dort je taková česká variace na americký cheesecake. A rozhodně není o nic horší! A co je na tomto dezertu vůbec nejlepší? Pořádná vrstva tvarohu. Takže když už se...
Videa

reklama

reklama