Čokoládový mousse s olivovým olejem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Čokoládový mousse s olivovým olejem  Foto:
Čokoládový mousse s olivovým olejem
Foto: kuchařka Superjídlo

V této neobvyklé španělské variantě čokoládového mousse nahrazuje olivový olej extra virgin obvyklou smetanu, výsledkem je hedvábná textura a náznak příchuti oleje. Použijte olej s jemnou chutí, aby vynikla chut’ čokolády.

Suroviny
kvalitní tmavá čokoláda, jemně nasekaná 185 g
velké žloutky 3 ks
olivový olej extra virgin jemné chuti 60 ml
teplá voda 3 lžíce
sůl 1/4 lžičky
velké bílky 2 ks
vinný kámen 1/8 lžičky
cukr 60 g
čokoládové hoblinky na ozdobení (není nutné)
Postup
1

Žáruvzdornou mísu umístěte nad hrnec vroucí vody a čokoládu v ní rozpusťte. Sundejte z vodní lázně a do čokolády důkladně zašlehejte žloutky, olivový olej, teplou vodu a sůl.

2

V čisté míse pomocí elektrického šlehače při vysokých otáčkách vyšlehejte z bílků a vinného kamene pěnu. Přidejte cukr a šlehejte, dokud směs nedrží tvar. Opatrně vmíchejte jednu třetinu bílkové směsi do čokoládové směsi. Jemně vmíchejte i zbývající bílkovou směs, je potřeba vše důkladně propojit.

3

Mousse rovnoměrně rozdělte do 4 dezertních mističek a nechte v lednici důkladně vychladit, minimálně 4 hodiny, ale klidně i přes noc.

4

Posypte čokoládovými hoblinkami a ihned podávejte.

Čokoládový mousse s olivovým olejem  Foto: Čokoládový mousse s olivovým olejem; foto: kuchařka Superjídlo

Superjídlo

kuchařka Superjídlo Foto: Více než 80 lahodných receptů s použitím nejzdravějších přírodních surovin

Jacobi Dana

Tato kniha vám pomůže dostat na váš stůl čerstvé a zdravé potraviny v kteroukoli denní dobu. Všechny recepty jsou výživné, obsahují zeleninu, ovoce, celozrnné výrobky, luštěniny, nízkotučné mléčné výrobky, ořechy a semena. Zaměřte se na jídlo rostlinného původu a zjistíte, že jíst zdravě nebylo nikdy tak jednoduché! 80 receptů vás o tom přesvědčí!

U každého receptu najdete seznam ingrediencí. Uvařte si třeba lahodný bulgur salát s paprikou, cizrnu s pistáciemi; sicilské krevety s květákem a mandlemi, kuřecí salát s tacos a oříšky kešu nebo pečené sladké brambory s kmínem a koriandrem – tyto recepty vás překvapí originální kombinací chutí. Kniha obsahuje též soupis všech použitých ingrediencí s popisem, ze kterého se dozvíte jejich výhody a jaký mají vliv na vaše zdraví.

Videa

reklama

reklama