Čokoládovo-kávové pusinky

Doba přípravy:
Čokoládovo-kávové pusinky Foto:
Čokoládovo-kávové pusinky
Foto: Sweet pixel blog

Pusinky a horká čokoláda jsou ideální společníci za dlouhých zimních večerů. Čokoláda a káva v pusinkách spolu tvoří téměř dokonalou harmonii. K tomu kořeněná horká čokoláda a... život je prostě sladký...

 

Suroviny
kukuřičný škrob 1 lžička
kakao + na posypání 1 lžíce
čokoláda, nakrájená na malé kousky 120 g
vaječné bílky, při pokojové teplotě 6 ks
cukr 250 g
Postup
1

Předehřejte troubu na 160 °C. Do mísy dejte škrob, kávu, kakao a čokoládu.

2

Do suché, dobře odmaštěné nádoby dejte bílky a šlehejte, dokud netvoří pevnou špičku. Přidejte cukr a mixujte, dokud není směs hustá a lesklá.

3

Přidejte suché ingredience a velkou vařečkou rozmíchejte (stačí párkrát jemně míchnout).

4

Pomocí lžíce nanášejte na pečicí papír. Pečte asi 45 minut nebo dokud pusinky nejsou pevné. Troubu vypněte a pusinky v ní nechte vychladnout. Podávejte posypané kakaovým práškem.

Čokoládovo-kávové pusinky Foto: Sweet pixel blog

Čokoládovo-kávové pusinky. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama