Čokoládové fettuccine

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Čokoládové fettuccine Foto:
Čokoládové fettuccine
Foto: Kublanka.cz

Patříte mezi milovníky sladkých hlavních jídel? Nebo jste už od školy nesnášeli nudle s mákem a podobná jídla? Pokud se řadíte mezi odpůrce, tyto čokoládové fettuccine dost možná změní váš názor!

Suroviny
hladká mouka typu "00" 200 g + navíc
kvalitní kakao 2 lžíce
špetka soli
vejce velikost L 2 ks
Omáčka:
máslo 40 + 40 g
lískové oříšky bez slupky, přepůlené 60 g
den staré bílé pečivo 40 g
cukr moučka 40 g + na podávání
Postup
1

Hladkou mouku s kakaem a špetkou soli prosejte na vál a uprostřed udělejte důlek, do kterého vyklepněte vejce. Nejdříve s pomocí vidličky a později rukama vypracujte hladké a nelepivé těsto.

2

Pokud by bylo těsto příliš suché, přidejte malé množství vlažné vody. Těsto důkladně prohněťte, vytvarujte z něho kouli, zabalte do potravinářské fólie a nechte 30 minut odpočívat.

3

Z odpočinutého těsta vyválejte s pomocí strojku na těstoviny (nebo válečku) tenký plát, který s pomocí strojku nebo nože nakrájejte na nudle o šířce cca 6 mm. Nakrájené těstoviny prosypejte hladkou moukou, stočte je do hnízdeček a rozložte na čistou utěrku.

4

Den staré pečivo nastrouhejte nahrubo. Ve středně velké pánvi si rozehřejte 40 g másla, přidejte přepůlené lískové oříšky a krátce je opečte. Přidejte strouhanku se 40 g cukru moučka a za stálého míchání opékejte dozlatova.

5

Připravené těstoviny uvařte ve velkém množství mírně osolené vody al dente (4–5 minut). Ve velké pánvi si rozpusťte zbylé máslo, uvařené těstoviny sceďte, dejte do pánve s rozpuštěným máslem, přidejte polovinu křupavé směsi oříšků a strouhanky a promíchejte.

6

Ihned podávejte posypané zbylou křupavou směsí a pocukrované cukrem moučka.

Čokoládové fettuccine 2 Foto: Čokoládové fettuccine; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama