Čokoládové cupcakes

Doba přípravy:
Počet porcí: 10 ks
Čokoládové cupcakes  Foto:
Čokoládové cupcakes
Foto: archiv Hera

Cupcakes jsou momentálně v módě. A není divu, skvěle chutnají, a pokud rádi pečete, můžete si s nimi kreativně pohrát. Kombinovat různé příchutě a krémy je fajn, ale jistotou je dvojitá porce čokolády :)

Suroviny
Těsto:
rostlinný tuk s máslovou příchutí nebo máslo 150 g
vejce 3 ks
kakao 2 lžíce
tmavá čokoláda nalámaná na malé kousky 75 g
Ořechový krém:
mleté vlašské nebo lískové ořechy 100 g
rostlinný tuk s máslovou příchutí nebo máslo 150 g
mléko 3–4 lžíce
Dekorace:
čokoládová poleva
kousky čokolády
karamelová poleva
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. Ušlehejte cukr s rostlinným tukem nebo máslem. Poté přidejte postupně vejce a 2 lžíce kakaa. Pokud se vám nebude zdát těsto kompaktní, přidejte ještě jedno vejce. Vše vyšlehejte dohladka a pak přidejte prosátou mouku. Vypracujte do hladkého těsta a nakonec vmíchejte na malé kousky nalámanou čokoládu. Připravené formičky na muffiny plňte do 2/3. Je vždy lepší použít pevné formičky (nejlépe silikonové), u těch nehrozí, že by se rozjely a zkazil se tak tvar cupcaků. Pečte cca 20–25 minut. Po vyjmutí z trouby nechte vychladnout.

2

Mezitím si rozehřejte cukrářskou polevu, kterou ozdobíte jejich povrch. Na polevu nastříkejte ořechový krém. Ten připravíte tak, že zahřejete mléko, kterým přelijte mleté ořechy, umícháte kašičku a necháte vychladnout. Vyšlehejte rostlinný tuk nebo máslo s cukrem a postupně do něj zašlehejte připravenou ořechovou kašičku.

3

Krém je možné ještě dozdobit kousky nalámané čokolády.

Čokoládové cupcakes  Foto:

Čokoládové cupcakes                                                                                Foto:archiv Hera

Videa

reklama

reklama