Citronové těstoviny s bazalkou

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Citronové těstoviny s bazalkou Foto:
Citronové těstoviny s bazalkou
Foto: Česko vaří s Pohlreichem

Jednoduché, rychlé jídlo se svěží chutí se hodí jako předkrm nebo jako lehká večeře. Stačí pár surovin a na stole máte voňavou pochoutku...

Už za týden, 23. listopadu, si tento recept můžete vyzkoušet naživo přímo se Zdeňkem Pohlreichem v nové kulinární show Česko vaří s Pohlreichem!

Suroviny
těstoviny (dlouhé nudle, např. tagliolini) 400 g
kuřecí vývar 100 ml
máslo 80 g
čerstvé bazalkové lístky 1 hrst
parmezán (1/2 nastrouhaného a 1/2 vcelku) 60 g
sůl
Postup
1

Do vroucí osolené vody dejte vařit těstoviny. Tagliolini vařte do poloměkka, aby byly al dente (na skus). I když jsou v tuto chvíli ještě tvrdé, slejte je. Vlastním teplem ještě trochu změknou.

2

V pánvi rozpusťte máslo a přidejte kousky oloupaného a nakrájeného citronu. Přidejte trochu vývaru, uvařené těstoviny a nastrouhaný parmezán. Promíchejte a přidejte natrhané lístky bazalky.

3

Jednotlivé porce rozdělte na talíře a před podáváním je posypte hoblinkami parmezánu.

Česko vaří s PohlreichemNová kuchařka!

Nová kniha je další z řady úspěšných kuchařských knih, které vyšly pod taktovkou "šéfa" Zdeňka Pohlreicha. Stejně jako předešlé tituly, i tato kniha doprovází novou televizní show Česko vaří s Pohlreichem.

V knize najdete 23 kompletních menu obsahujících recepty na předkrm, hlavní jídlo a dezert. Když už ne před kamerou, tak alespoň doma zkuste se Zdeňkem uvařit nejlepší večeři vašeho života!

Videa

reklama

reklama