Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou Foto:
Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou
Foto: Kitchen Story

Chia pudink s mangem nebo čokoládou, na tyto kombinace už recepty určitě znáte. Tentokrát pro vás máme verzi s karamelizovaným ovocem, dále do ní patří semínka, ořechy, jogurt a marmeláda. Neuvěřitelně pestrý dezert, skvělý pro milovníky chia semínek.

Suroviny
kokosové mléko 400 ml
chia semínka 6 lžic
med nebo agávový sirup 1 lžíce
Karamelizované ovoce:
máslo nebo ghí 1 lžíce
med 2 lžíce
střední jablko 1 ks
střední hruška 1 ks
slunečnicová semínka 1/4 hrnku
dýňová semínka 1/4 hrnku
lískové oříšky 1/4 hrnku
mletá skořice 1/2 lžičky
špetka mletého zázvoru
špetka soli
K servírování:
meruňková marmeláda
Postup
1

Chia pudink si udělejte jako první, protože je potřeba, aby se odležel. Chia semínka smíchejte dohromady s kokosovým mlékem a medem. Dejte odležet ideálně přes noc do lednice, aby jeho konzistence měla správnou hustotu.

2

Na finální dozdobení je třeba udělat si karamelizované jablko s hruškou. Nakrájejte si je na menší kostičky a nezapomeňte je zbavit jádřinců. Na pánev dejte lžíci másla nebo ghí a orestujte společně oříšky, semínka a jablko s hruškou.

3

Přidejte špetku soli, mletého zázvoru, polovinu lžičky mleté skořice a dvě lžíce medu. Dobře promíchejte a stáhněte z plotny.

4

Připravte si 4 skleničky a můžete začít vrstvit. Začněte třeba 3–4 lžícemi chia pudinku, pak 1–2 lžičkami meruňkové marmelády, na kterou přijde bílý jogurt. Nakonec přidejte zkaramelizované jablko s hruškou a můžete podávat.

 

Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou 2 Foto:

Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou 3 Foto: Chia pudink s karamelizovaným jablkem a hruškou; foto: Kitchen Story

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

Článek

10 receptů se zázračnými chia semínky Foto:

10 receptů se zázračnými chia semínky

Chia semínka jsou aktuálním hitem ve zdravé výživě. Drobná semínka pocházejí z Jižní Ameriky, jsou to vlastně semena šalvěje hispánské. A proč jsou právě chia semínka tak...
Videa

reklama

reklama