Cheesecake brownies

Doba přípravy:
Cheesecake brownies Foto:
Cheesecake brownies
Foto: S vášní pro jídlo

Klasický cheesecake jistě všichni znáte, stejně tak brownies. Proč ale nespojit tyto dva perfektní dezerty dohromady? :)

Suroviny
máslo 85 g
tmavá čokoláda 200 g
cukr 130 g
vejce 2 ks
mléko 50 ml
cream cheese (Philadelphia, Buko) 200 g
cukr 75 g
Postup
1

Nejprve vyložte formu pečicím papírem. V hrnci na mírném plameni rozpusťte máslo a na kousky nalámejte čokoládu. Přisypejte cukr, vejce, mouku, přilijte mléko, promíchejte a těsto na brownies přelijte do formy.

2

Potom si připravte cheesecakeovou část. Promíchejte cream cheese se žloutkem a cukrem dohladka a lžící směs navrstvěte na brownies. Pomocí lžíce obě části trošku vmíchejte do sebe, aby cheesecake nezůstal jen na povrchu.

3

Formu dejte péct do trouby předehřáté na 150 °C asi na 30 minut nebo do doby, než se těsto upeče tak, aby se uprostřed ještě trochu klepalo.

Cheesecake brownies 2 Foto: Cheesecake brownies; foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo Foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světapřipravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

Videa

reklama

reklama