Celozrnné špagety s krevetami, brokolicí a sezamovými semínky

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Celozrnné špagety s krevetami, brokolicí a sezamovými semínky Foto:
Celozrnné špagety s krevetami, brokolicí a sezamovými semínky
Foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

K přípravě tohoto receptu můžete použít mražené krevety, každopádně pokud si koupíte čerstvé, bude to jen lepší! Práci vám navíc usnadní jejich předvařená verze. Další ingredience už nejsou nijak komplikované: brokolice, maličko mrkve a především olivový olej, citronová šťáva a sezamová semínka.

Suroviny
celozrnné špagety 500 g
předvařené krevety cca 500 g
menší brokolice 1 ks
mrkev 1 ks
česnek 1 stroužek
jarní cibulka
citron 1 ks
sušený česnek
sůl, pepř
chilli vločky
sezamová semínka 1 hrst
Postup
1

Nejdřív dejte vařit vodu na špagety. Ty uvařte podle návodu (mé se vařily 9 minut).

2

Připravte si větší a hlubší pánev. Mražené krevety nechejte rozmrazit (přebytečnou vodu slijte) a vložte do pánve; čerstvé můžete samozřejmě použít rovnou.

3

Přilijte trochu olivového oleje, přidejte prolisovaný stroužek česneku a dochuťte solí, pepřem a namletými chilli vločkami podle vlastního uvážení.

4

Krevety zlehka orestujte a následně si připravte zeleninu: brokolici nakrájejte na menší růžičky a mrkev nastrouhejte nahrubo. Přidejte do pánve, opět trochu zakápněte olejem a přilijte šťávu z jednoho citronu.

5

Uvařené a scezené špagety přidejte do pánve a zasypejte sezamovými semínky. Dobře promíchejte, podle potřeby zakápněte olejem a dochuťte sušeným česnekem.

6

Servírujte posypané jarní cibulkou.

Celozrnné špagety s krevetami, brokolicí a sezamovými semínky 2 Foto: Celozrnné špagety s krevetami, brokolicí a sezamovými semínky; foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

Tasty TalkingsVítejte u Tasty Talkings!

Jmenuji se Tereza Pánková a k psaní o jídle jsem začala tíhnout v prvním roce studia na vysoké škole. Tehdy jsem si uvědomila, že psané slovo a focení jsou pro mě to pravé! Nejlepší variantou k realizaci tohoto koníčku se nakonec stalo založení blogu! Ten můj se jmenuje TastyTalkings.com a najdete na něm recepty, články zaměřené na svět gurmánů a fotoreporty z cest. Psaní je zkrátka něco, čím bych se chtěla v budoucnu živit!


Videa

reklama

reklama