Cake Pops s marcipánem

Doba přípravy:
Počet porcí: 30 ks
Cake Pops s marcipánem  Foto:
Cake Pops s marcipánem
Foto: All

Minidortíky na špejli nebo dortová "lízátka"... tyto efektní dezertíky se hodí na dětskou party, stejně jako na svatební hostinu. Záleží jen na formě zdobení. O svůj vymazlený recept se s námi podělily cukrářky ze SweetDots.

Suroviny
Těsto:
mléko 80 ml
vejce 2 ks
máslo 160 g
sůl 1/2 lžičky
Navíc:
máslo 60 g
džem 5 lžic
čokoláda na polevy 200 g
barevné cukrářské kuličky nebo drcené ořechy ke zdobení
špejle nebo cukrářské tyčky 30 ks
Postup
1

Máslo a cukr ušleháme do světlé pěny, postupně zašleháváme vejce. Zvolna přimícháme mouku, smíchanou s kypřicím práškem a mléko. Vyložíme pečicí formu jakéhokoli tvaru pečicím papírem a pečeme v rozehřáté troubě 15–20min na 180 °C.

2

Necháme úplně vychladnout, tvrdé okraje odstraníme nožem. Bábovku rozdrobíme na malé kousíčky, můžeme i rozmixovat a přidáme najemno nakrájený marcipán. Nakonec máslo a džem podle vlastní chuti. Celou směs důkladně promneme, dokud se neutvoří hmota, ze které je možné kuličky tvarovat.

3

Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu a jednotlivé tyčky či špejle namočíme v čokoládě cca 1 cm. Do každé kuličky pak napíchneme jednu namočenou špejli a necháme vychladnout cca 1 hodinu v lednici.

4

Poté čokoládu znovu rozpustíme a jednotlivé kuličky v ní namáčíme. Hotové cake pops zapíchneme do polystyrenu nebo např. do sklenice s cukrem. Dle vlastní fantazie můžeme dozdobit např. barevným cukrářským zdobením či mandlemi a ořechy. Hotové cake pops necháme ztuhnout v lednici.

Cakepops s marcipánem

Cake Pops s marcipánem. Foto: SweetDots, Alieska Photography, ve spolupráci s You & Me svatebním magazínem, Creative Weddings

Článek o sličných cukrářkách ze SweetDots i o příběhu jejich cukrárny najdete v odkazu. A čeká tam na vás i recept na jejich proslulé máslové sušenky s vanilkou:

Článek

SweetDots

SweetDots se postarají o pohádkově sladkou tečku

Na počátku byla sušenka. A z ní se velmi brzy zrodil velký a vymazlený projekt – cukrárna SweetDots. Úspěšný start si sladké tečky vysloužily díky nabídce netradičních ...

Videa

reklama

reklama