Buchtičky s krémem

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 plech
Buchtičky s krémem Foto:
Buchtičky s krémem
Foto: Tereza Sychrová FOODLOVER.CZ

Sladká hlavní jídla nejsou pro každého to pravé, ale musíte uznat, že tyto buchtičky se žloutkový krémem vypadají víc než lákavě!

Recept

Buchtičky se šodó Foto:

Buchtičky se šodó

Tuto dobrotu představovat nemusíme. Patří k hitům školních jídelen, které byly málokdy a málokde v domácích podmínkách reprodukované. Přitom je to tak snadné! Navíc si...
Suroviny
mléko 200 ml
máslo 100 g
čerstvé droždí 25 g (1 balení)
nastrouhaná kůra z 1/2 bio citronu
Krém:
mléko 3/4 l
vanilkový lusk 1 ks
jemný škrob 1 lžička
rum 3 lžíce
Postup
1

Nejdřív si připravte kvásek. Do hrnečku rozdrobte droždí, přidejte lžíci cukru, čtyři lžíce teplého mléka a lžíci mouky. Nechte pod utěrkou vzejít. Mouku smíchejte se zbylým cukrem, solí, citronovou kůrou, žloutky, rozehřátým máslem, kváskem a zbývajícím mlékem. Vypracovat těsto nechte mašinu, a pokud ji nemáte, určitě to zvládnete ručně. Jako každé kynuté těsto, i tohle potřebuje pár intenzivních minut s vařečkou. Pokud se nepropracuje dobře, je po upečení tuhé.

2

Těsto vyklopte na pomoučený vál, vyválejte z něj válečky, ty rozkrájejte na stejné kostičky. Vytvarujte buchtičky, které skládejte jednu vedle druhé na plech vymazaný olejem. Buchtičky nechte v teple nakynout, trvá to asi půl hodiny. Potom je pečte v troubě předehřáté na 180 °C asi 25 minut. Po upečení je ještě teplé potřete máslem

3

Krém: Nejdříve převařte mléko, přidejte do něj vydlabaný vanilkový lusk a cukr. Žloutky zašlehejte k teplému mléku společně s rumem a škrobem. Na mírném ohni zahřívejte asi 10–15 minut, kdy by směs měla přiměřeně zhoustnout. Dávejte extrémní pozor, aby se mléko nezačalo vařit, protože jinak se žloutky srazí a krém je nepoužitelný.

4

Podávejte všechno ještě teplé, posypané rozinkami a se šálkem kakaa.

Buchtičky s krémem 2 Foto: Buchtičky s krémem; foto: Foodlover.cz

FoodloverKdo je Foodlover.cz ?

Jmenuju se Tereza Sychrová a můj blog  vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já - od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, studentka práv, asistentka v advokátní kanceláři, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utváří i podobu blogu.

Videa

reklama

reklama