Brokolicové tagliatelle s oříškovým parmazánem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Brokolicové tagliatelle s oříškovým parmazánem Foto:
Brokolicové tagliatelle s oříškovým parmazánem
Foto: Good Mood Spoon

Jednoduché, rychlé a lahodně krémové brokolicové pesto, které funguje k jakýmkoli těstovinám – k tagliatelle, špagetám nebo klidně i kolínkům. Pesto i „fake“ parmazán jsou z přirozeně bezlepkových surovin, ideálně doplňte i pohankovými nebo třeba kukuřičnými těstovinami.

Konopná semínka jsou skvělá, ale můžete je nahradit slunečnicovými, pekanové ořechy zase vlašáky. Tento recept ocení i vegani díky ovesné smetaně.

Suroviny
zelené růžičky z jedné brokolice
ovesná smetana 100 ml
konopný nebo olivový olej 2 lžíce
česnek 2 stroužky
konopná semínka 2 lžíce
nasekaná petrželka a bazalka 1 hrst
sůl
Na parmazán:
konopná semínka 1 lžíce
sezam 1 lžíce
pekanové ořechy 1 menší hrst
lahůdkové droždí 1 lžíce
kukuřičná strouhanka 1 lžíce
konopný nebo olivový olej 2 lžíce
sůl
Postup
1

Omyté a lehce osolené růžičky brokolice uvařte na páře, hotové budou za 12 minut. Mezitím do mixovací nádoby nachystejte smetanu i olej, česnek, konopné semínko. Spolu s uvařenou a okapanou brokolicí dobře rozmixujte dohladka. Osolte a opepřete podle chuti, nakonec smíchejte se sekanými bylinkami.

2

Všechny ingredience na parmazán také společně rozmixujte, olej přidávejte až nakonec – díky němu suchá směs mixovaných semínek vytvoří drobné hrudky, skutečně podobné strouhanému sýru. Osolte a opepřete podle chuti (a pokud chcete, můžete přidat ještě pár pekanů posekaných nahrubo).

3

Brokolicovou směs smíchejte s ještě horkými scezenými těstovinami, zasypte parmezánem, zakápněte citronem .. a hodujte!

Good Moon SpoonTa nejlepší lžička!

GOOD MOOD SPOON je blog o čistě rostlinném vaření, který ukazuje, že veganská strava je rozmanitá, chuťově skvělá a na pohled krásná. Píše, fotí i vaří Daniela Pešová, studentka medicíny, kterou přátelé stále přemlouvají, aby si namísto ordinace otevřela kavárnu. Recepty snadné i náročnější, ze surovin základních i těch, které jste možná dosud neznali, vždy sezonní a zdravé.

Videa

reklama

reklama