Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy

Doba přípravy:
Počet porcí: 2–4
Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy Foto:
Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy
Foto: Sweet pixel blog

Pokud toto jídlo vyzkoušíte, téměř jistě se stane stálicí ve vašem repertoáru rychlých a výtečných večeří. Máloco se totiž vyrovná harmonické kombinaci brokolice, slaniny, mozzarelly, česneku a ořechů :)

Suroviny
brokolice 500 g
slanina, nakrájená na kostičky 150 g
česnek, nakrájený na malé kousky 3 stroužky
citronová šťáva 1 lžička
vlašské ořechy, nahrubo nasekané 1 hrst
Postup
1

Brokolici rozeberte na růžičky a uvařte doměkka (ale nerozvařte ji!). Na rozehřáté pánvi několik minut restujte slaninu s česnekem, dokud není slanina opečená dokřupava a česnek není lehce hnědý.

2

Přidejte uvařenou brokolici a kousky mozzarelly. Opepřete, přilijte citronovou šťávu. Několik minut míchejte.

3

Na závěr zasypte kousky ořechů a podávejte.

Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy Foto: Sweet pixel blog

Brokolice se slaninou, mozzarellou a ořechy. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Videa

reklama

reklama