Bramborový salát s koprem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4–6
Bramborový salát s koprem  Foto:
Bramborový salát s koprem
Foto: Lucie Fenclová / Gastrokroužek

Jednoduchý, letní, osvěžující. Teď opravdu nejsou Vánoce, ví Markéta Pavleje alias Kitchenette.

V novém letním čísle časopisu Prima FRESH najdete i další recepty z krásné kuchařky Gatrokroužek:

Článek

Letní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Užijte si ty nejlepší prázdniny s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu prima FRESH nabízí pestrý výběr těch nejbarevnějších receptů plných chutí a vůní, které vám navodí správnou prázdninovou náladu. Najdete ho v prodeji...

Suroviny
Salát:
salátové brambory 1 kg
zelené fazolové lusky 400 g
řapíkatý celer 5–6 řapíků
červené fazole 1 plechovka
Zálivka:
javorový sirup 2 lžíce
vinný ocet 5 lžic
hrubozrnná hořčice 4 lžíce
čerstvý kopr, nasekaný 1 hrst
mořská sůl a čerstvě namletý pepř
Postup
1

Do velkého hrnce se silně osolenou vodou dejte vařit brambory ve slupce. Když jsou už skoro hotové, přidejte k nim fazolky, které jste zbavili stopek. Vařte ještě 3 minuty a pak vodu slijte. Brambory i fazolky můžete zároveň i zchladit studenou vodou. Pokud máte pěkné brambory, slupku jim ponechejte. Anebo je oloupejte.

2

Do velké salátové mísy dejte brambory pokrájené na přibližně 2 cm velké kusy, fazolové lusky rozkrájené na třetiny, čerstvý řapíkatý celer krájený úhlopříčně na tenčí plátky (přibližně půlcentimetrové). Zbývá už jen přidat červené fazolky.

3

Připravte si zálivku smícháním všech ingrediencí. Můžete si nechat trochu kopru na ozdobu. Do mísy s nachystanými ingrediencemi nalijte zálivku, vše opatrně promíchejte a nechte odležet a vychladit, třeba i den předem. Chutě se pak pěkně rozleží.

Bramborový salát s koprem  Foto: Bramborový salát s koprem; foto: Lucie Fenclová / Gastrokroužek

Gastrokroužek

Neobyčejná kuchařka přátel, blogerů a gurmetů, které spojilo jídlo, zachycuje deset jedinečných setkání Gastrokroužku. Najdete v ní nejen vymazlené recepty ze všech akcí, ale také inspiraci, jak si užít život společně s přáteli a dobrým jídlem. Za všechno může Lukáš Hejlík, autor Gastromapy a Listování. Těšit se můžete na recepty blogerů Markéty Pavleje (Kitchenette), Jany Králikové (Zásadně zdravě), Mariky a Jirky Kučových (Kitchen Story), novinářky Dariny Křivánkové (Reflex, FOOD) a samozřejmě ty Lukášovy. Vyrazili vařit do školní jídelny, o dušičkách na faru, o Velikonocích k Lukášovi na chalupu, na podzim na vinici, v zimě na hory, udělali letní mejdan na hausbótu nebo grilování na koňském polu. A nebyli u toho sami – drinky míchal skvělý barman George Němec, vařila s námi Katka Podoláková (Taste of place), dorty napekly Stáňa Mutlová (Punk Rock Cakes) a Šárka Divácká (Sorry, pečeme jinak), vařili s nimi i šéfkuchaři Jana Bilíková (Ambi) a Přemek Forejt (Entrée) a spousta dalších hostů. Těšte se na osmdesátku receptů, které budete zaručeně chtít vyzkoušet, a atmosféru, kterou budete chtít zažít. Na fotografiích vše kouzelně zachytila Lucie Fenclová.

Knihu lze zakoupit například na www.kitchenetteshop.cz nebo na www.kitchenstory.cz.

Článek

Nejlepší recepty na bramborový salát Foto:

16 super receptů na bramborový salát ze všech koutů světa

Bramborový salát k českým Vánocům neodmyslitelně patří. A každá rodina má na něj svůj nezaměnitelný jedinečný recept. Z toho ovšem vyplývá, že receptů na tento salát...
Videa

reklama

reklama