Borůvková bábovka s ricottou

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 bábovka
Borůvková bábovka s ricottou Foto:
Borůvková bábovka s ricottou
Foto: KitchenStory.cz

Bábovka je česká klasika, která nikdy nezevšední. A nejlepší na ní je, že existuje mnoho a mnoho variant, jak tuto lahůdku připravit. Třeba právě s ricottou a borůvkami.

Suroviny
vejce 6 ks
cukr 340 g
ricotta 200 g
mléko 4 lžíce
máslo 80 g
kypřicí prášek 1/2 lžičky
jedlá soda 1/4 lžičky
vanilkový extrakt 1 lžička
sůl 1 špetka
borůvky 200 g
Postup
1

Cukr společně s 80 g změklého másla v mixéru pěkně promíchejte. Máslo musí být opravdu změklé, aby v těstě nezůstaly jeho malé kousíčky. Přidejte vejce a vyšlehejte.

2

K vyšlehaným vejcím přidejte ricottu, mléko a vanilkový extrakt.

3

Ve zvláštní míse pak smíchejte dohromady všechny zbylé suché ingredience. To je hladká mouka, prášek do pečiva, jedlá soda a nezapomeňte na špetku soli.

4

Nakonec promíchejte tekutou část s tou sypkou. Vytvoříte tak pěkné, hladké a lesklé těsto, do kterého opatrně vmíchejte 200 g čerstvých borůvek.

5

Hotové těsto nalijte do dobře vymazané formy máslem, kterou vysypte polohrubou moukou. Pak už jen stačí 60 minut v rozehřáté troubě na 180 °C a máte hotovo.

Borůvková bábovka s ricottou Foto:

Borůvková bábovka s ricottou, foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

Kitchen Story Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blogKITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

Videa

reklama

reklama