Bezlepkové sněhové dortíky s kávovým krémem

Doba přípravy:
Počet porcí: 6
Bezlepkový sněhový dort s kávovým krémem  Foto:
Bezlepkový sněhový dort s kávovým krémem
Foto: FTV Prima/Tomáš Svoboda

V druhé epizodě kulinární show Pečeme podle hvězd připravila Iva Janžurová se Sabinou Remundovou lákavý ořechový dort. A kuchař Martin Kincl na výzvu odpověděl stejně lákavým dezertem. Bezlepkové nadýchané bezé zákusky s luxusním kávovým krémem stojí za zkoušku.

Novou kulinární show sledujte každou neděli v 16.10 na Primě! Všechny recepty a bonusové materiály z pořadu Pečeme podle hvězd najdete ve speciálu:

Suroviny
Sněhová pusinka:
bílek 3 ks
plátkové mandle 50 g
rýžová mouka 15 g
Krém:
máslo 250 g
undefined 1 lžíce
mletá (turecká) káva 1 lžička
voda 50 ml
Baileys likér 4 lžíce
cukr krystal 1 lžíce
třtinový cukr 1 lžíce
Postup
1

Bílky s cukrem ušlehejte ve sníh, poté jemně vmíchejte plátky mandlí, rýžovou mouku a moučkový cukr. Na plech dejte pečicí papír a z vyšlehané směsi vytvořte za pomoci lžíce placky o průměru cca 8 cm a výšce 1 cm. Pečte v rozpálené troubě na 160 stupňů 20–30 minut dozlatova.

2

Při výrobě krému postupujte tak, že přivedete vodu k varu, přidáte Baileys, polévkovou lžíci třtinového cukru a 1 polévkovou lžíci cukru krystal. Touto horkou směsí zalijte mletou kávu, do které přimíchejte i granule rozpustné kávy. Takto vytvořenou horkou směs nalijte přes nadrobno nalámanou bílou čokoládu. Vymíchejte v hladký krém a nechte chvilku vychladit na pokojovou teplotu.

3

Mezitím vyšlehejte máslo a do něj postupně přilévejte kávovo-čokoládovou směs. Opět vymíchejte v hladký krém, kterým k sobě slepujte vychlazené sněhové pusinky.

Bezlepkový sněhový dort s kávovým krémem  Foto: Bezlepkové sněhové dortíky s kávovým krémem; foto: FTV Prima/Tomáš Svoboda

Tento recept je z pořadu Pečeme podle hvězd, který můžete sledovat každou neděli od 16:10 na Primě. 

Všechny odvysílané epizody najdete na Prima PLAY.

V druhé epizodě například odhalíte rodinné poklady z domácí kuchařky Ivy Janžurové a Sabiny Remundové. S diváky se podělily o skvělou svíčkovou a ořechový dort s ovocem.

Pečeme podle hvězd Foto:

Pečeme podle hvězd; foto: FTV Prima/Tomáš Svoboda

Uložit

Uložit

Videa

reklama

reklama