Bezlepkové palačinky

Doba přípravy:
Počet porcí: 6–8
Bezlepkové palačinky Foto:
Bezlepkové palačinky
Foto: Kitchen Story

Xantanová guma nahrazuje v kuchyni funkci lepku a hodí se tak právě při bezlepkové dietě. Jedná se o polysacharid, který se vyrábí fermentací sacharidů, následně se vyčistí alkoholem a rozemele na prášek. Využití má například při přípravě těchto skvělých bezlepkových palačinek!

Suroviny
rýžová mouka (Nutrifree) 150 g
jáhlová mouka 130 g
rýžový sirup 5 lžic
vanilkový extrakt 1 lžička
kokosové mléko 450 ml
xantanová guma 1/4 lžičky
voda 80 ml
vejce 1 ks
špetka soli
olej na smažení
Postup
1

Ve větší míse smíchejte všechny suché ingredience dohromady a promíchejte. Pokud nemáte xantanovou gumu, která působí jako pojivo, klidně vynechejte a do těsta už také nepřidávejte 80 ml vody. Ta je tam právě kvůli xantanové gumě, která zvýší pojivost těsta a je potřeba ho trošku naředit.

2

K suchým ingrediencím přidejte vejce, kokosové mléko, oslaďte rýžovým sirupem a na rozpálené pánvi udělejte malý testovací vzorek: poznáte, jestli je třeba těsto ještě doladit.

3

Pokud máte těsto dostatečně dochucené, dodělejte všechny palačinky.

4

Podávat můžete prakticky s čímkoli, od marmelády po domácí lískovooříškový krém.

Bezlepkové palačinky 2 Foto: Bezlepkové palačinky; foto: Kitchen Story

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

 

Videa

reklama

reklama