Bezlepkové fish & chips s hráškovým pyré

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Bezlepkové fish & chips s hráškovým pyré  Foto:
Bezlepkové fish & chips s hráškovým pyré
Foto: archiv Králík v rádiu

Smažený kapr je tradiční vánoční pokrm, který ale malé děti většinou moc neocení. Zkuste pro začátek mnohem přívětivější formu – křupavé kousky kapra, domácí pečené hranolky a krásně krémové pyré z hrášku. Tuhle dobrotu nemusíte servírovat jen na Vánoce a rozhodně ne jen dětem!

Suroviny
Hranolky:
větší brambory (varný typ C) 4 ks
Hráškové pyré:
mražený hrášek 600 g
máslo 50 g
Ryba:
vykostěné filety z kapra 4 ks po 150 g
mléko 200 ml
vejce 2 ks
kukuřičná mouka 2 lžíce
strouhanka z cornflakes
klínky citronu k podávání
Postup
1

Brambory oloupejte a nakrájejte na širší hranolky, které v hodně osolené vodě povařte 2 minuty a sceďte. Pečte na plechu vyloženém pečicím papírem při 200 °C po dobu 17 minut.

2

Hrášek nechte 2 hodiny povolit a orestujte ho na rozpuštěném másle. Vložte ho mixéru a umixujte. Nepoužívejte tyčový mixér, s ním totiž nedocílíte hladké konzistence.

3

Z mléka, vajec a kukuřičné mouky umíchejte těstíčko. Osolené filety nakrájejte na širší proužky, obalte v těstíčku, pak ve strouhance a smažte na oleji dozlatova. Podávejte s klínky citronu.

Recept připravili v rodinné kavárně a restauraci Králík v rádiu, která vznikla v roce 2014 jako místo setkávání pro rodiče s malými dětmi. Děti mají vyžití v herně, kde je vždy chůva/teta na hlídání, a rodiče si v klidu popovídají nebo pracují. Zároveň je zde plnohodnotná restaurace, která je přizpůsobena malým návštěvníkům (méně soli a koření). Ve stálé nabídce jsou dětské porce. Vyberou si i ti, kteří mají bezlepkovou, bezlaktózovou nebo vegetariánskou dietu. Vaří pouze z čerstvých a sezonních surovin bez přidaných dochucovadel či zvýrazňovačů chutí.

Adresa: Křižíkova 55/65a, Praha 8–Karlín, www.kralikvradiu.cz

Recept

Kapr s bramborovým salátem Foto:

Kapr s bramborovým salátem

Vánoční klasika, na kterou nedá většina českých rodin dopustit: smažený kapr s bramborovým salátem. Připravujete štědrovečerní večeři stejně jako šéf Zdeněk Pohlreich?

Recept

Smažený kapr v petrželové strouhance  Foto:

Smažený kapr v petrželové strouhance

Zajímavá variace na tradičního vánočního kapra může být tipem pro letošní svátky. Naložením do ochuceného mléka ztratí kapří maso bahnitost a získá na chuti. A rozhodně...

Recept

Křupavé kapří hranolky se dvěma dipy Foto:

Křupavé kapří hranolky se dvěma dipy k namáčení

Většina z nás si kapra dává pouze jeden den v roce. Ale když někde narazíme na dokřupava usmažené kapří hranolky, málokdo téhle jihočeské lahůdce odolá. Je totiž...

Videa

reklama

reklama