Bezinkový sirup

Doba přípravy:
Bezinkový sirup Foto:
Bezinkový sirup
Foto: Hodně domácí

Bezinkový sirup je velice oblíbený, ale co teprve domácí! Využít ho můžete do limonád i při přípravě bábovky! :)

Recept

Mátový sirup Foto:

Mátový sirup

Uchovejte si vůni máty po celý rok. Vynikajicí limonádu si tak můžete připravit i v zimě a připomenout si tak výraznou vůni léta.
Suroviny
květy černého bezu
šťáva z citronu 5–8 ks
cukr třtinový 1–1,5 kg
Postup
1

Pětilitrovou sklenici až po okraj naplňte květy, hodně stlačte a zalijte převařenou vodou a šťávou z citronů. Nechte 24 hodin louhovat

2

Pak přeceďte, do vzniklého výluhu přisypte cukr a na mírném ohni míchejte, až se cukr rozpustí. Pak nalijte do čistých lahví a když chcete mít jistotu, že sirup vydrží, tak pár lahví sterilujte.

3

Případný kal na dně nevadí, jsou to zbytky pylu. Pokud byste chtěli mít sirup úplně čistý, pak použijte na přecezení plátýnko nebo gázu.

 

Tip na rychlou limonádu: do džbánu dejte 3-5 květenství bezu, přidejte šťávu z půlky pomeranče, citronu a pár lístků máty. Zalijte perlivou vodou.

Bezinkový sirup 2 Foto: Bezinkový sirup; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká: "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

Recept

Bezinková bábovka Foto:

Bezinková bábovka

Už jste někdy zkoušeli bezinkovou bábovku? Sirup z bezinek totiž nemusíte použít jen na limonádu! :)
Videa

reklama

reklama