Banánový trifle s perníčky

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Banánový trifle s perníčky  Foto:
Banánový trifle s perníčky
Foto: archiv Prima

Trifle je klasický vrstvený dezert. Můžete ho připravit do průhledných skleniček každou porci zvlášť nebo do velké mísy. Vždy se ale používá mísa z průhledného skla, aby krásné vynikly jednotlivé vrstvy dezertu.

Sledujte kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 18.10 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

Suroviny
mléko 600 ml
vanilkový pudink 1 sáček
cukr krupice nebo vanilkový cukr 2 lžíce
máslo 1 lžíce
pokrájené perníčky asi 12 ks
silná káva 100 ml
tuzemský rum 2 lžíce
velké banány, pokrájené 3 ks
ovoce kaki, nakrájené na kousky 3 ks
pekanové ořechy 100 g
mletá skořice na poprášení
Postup
1

Uvařte pudink s mlékem a dvěma lžícemi cukru podle návodu na obalu a stáhněte z ohně. Vmíchejte máslo a míchejte, aby pudink částečně zchladl (hrnec s pudinkem můžete postavit do nádoby se studenou vodou a míchat do zchladnutí, ale ne ztuhnutí).

2

Nalámejte perníčky na kousky.

3

Připravte si čtyři pěkné sklenice či misky na poháry o obsahu asi 300 ml. Na dno každé dejte vrstvu perníčků, tak aby vám polovina zbyla na druhou vrstvu a zakápněte je kávou a rumem. Na ně rovnoměrně rozdělte polovinu pudinku a na něj banány a kaki. Pak udělejte opět vrstvu perníčků, opět zákápněte kávou a rumem a překryjte pudinkem.

4

Nechte poháry vychladnout a pak je uložte do chladničky minimálně na hodinu, aby perníčky zvláčněly a chutě se propojily. Pokud je budete nechávat v chladničce přes noc, potáhněte je potravinovou fólií.

5

Připravte si ořechy v cukru. Ořechy překrájejte na hrubší kusy. V nepřilnavé pánvi rozpusťte máslo. Přisypte cukr a za občasného promíchání ho nechte rozpustit. Přidejte ořechy a míchejte a opékejte, dokud se nepotáhnou zkaramelizovaným cukrem a nezezlátnou. Stáhněte z ohně a ještě chvíli míchejte, aby se ořechy neslepily. Nechte vychladnout.

6

Před podáváním ozdobte poháry ušlehanou smetanou a ozdobte ořechy v cukru.

Banánový trifle s perníčky  Foto:

Banánový trifle s perníčky  Foto:

Banánový trifle s perníčky, foto: archiv Prima

Videa

reklama

reklama